Neblaivi vairavusi buvusi teisėja atleista nuo atsakomybės

Neblaivi vairavusi buvusi teisėja atleista nuo atsakomybės

Šiaulių apygardos teismas neblaivią vairavusią buvusią teisėją Gražiną Kazilionienę atleido nuo atsakomybės pagal laidavimą ir perdavė dukters atsakomybei.

Teismas ketvirtadienį nusprendė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir bylą nutraukti, BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

G. Kazilionienei uždrausta vairuoti pusantrų metų, iš jos taip konfiskuojama 4 tūkst. eurų turto – vairuotos mašinos vertę atitinkanti suma.

Ikiteisminio tyrimo metu G. Kazilionienė pateikė pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią pernai spalio 30 dieną šį automobilį ji pardavė vienam Panevėžio rajono gyventojui. Pirkėjas už automobilį atsiskaitė, tačiau savo vardu dar nebuvo persiregistravęs ir leido G. Kazilionienei kelias dienas juo naudotis.

Buvusi Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja, 56 metų G. Kazilionienė policijos ekipažo buvo sustabdyta pernai lapkričio 1-ąją.

Tą dieną, šiek tiek po 13 val., policija gavo pranešimą apie netoli Panevėžio pavojingai po kelią manevruojantį automobilį BMW 530.

Pareigūnų sustabdyta moteris sutiko pasitikrinti blaivumą, alkoholio matuokliu jai buvo nustatyta 1,85 promilės alkoholio (vidutinis girtumo laipsnis).

Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu G. Kazilionienė atleista iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimo, kai alkoholio kiekis kraujyje didesnis nei 1,5 promilės.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu G. Kazilionienė atleista iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.
Prokuratūra teigė, kad šventinę lapkričio 1 dieną, esant dideliam eismo intensyvumui, magistraliniu keliu Vilnius – Panevėžys važiuodama neblaivi G. Kazilionienė kėlė realų pavojų ir savo, ir kitų eismo dalyvių sveikatai ar net gyvybei.

Už vairavimą esant neblaiviam, kai alkoholio koncentracija viršija 1,5 promilės, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki vienerių metų arba areštą iki 90 parų, arba baudą iki 500 MGL (19 tūkst.) eurų bei vieną arba dvi baudžiamojo poveikio priemones – teisės vairuoti atėmimą iki trejų metų, ir/ar automobilio konfiskavimą.

G. Kazilionienė per Teisėjų tarybos posėdį lapkritį sakė, kad įvykis dėl neblaivumo buvo tikrai atsitiktinis atvejis. Ji pasakojo, kad ją ištiko šokas dėl šeiminių aplinkybių.

„Išgėriau raminančių, į kaimo kapines važiavau nusiraminti. Labai gailiuosi. 23 su puse metų dirbau, neturėjau nuobaudų, jau 33 metus vairuoju automobilį, irgi nebuvo jokių nuobaudų, negalvojau, kad galėjau pripūsti“, – sakė G. Kazilionienė.

Ji sakė, kad iš vakaro šventė gimtadienį, pasveikinti buvo atvykę giminaičiai.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų