Nebelieka nemokamų plastikinių pirkinių maišelių

Nebelieka nemokamų plastikinių pirkinių maišelių

Nuo kitų metų vidurio bus draudžiama prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti ne tik lengvuosius, bet ir labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius.

Išimtis galios tik tuomet, kai į juos būtų pakuojama šviežia mėsa ir žuvis bei jų produktai.

Tai numato Seimo ketvirtadienį  priimtos Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo pataisos.  Už naują teisinį reguliavimą balsavo 89 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 13 parlamentarų.

Įstatymo pataisos, kuriomis  siekiama sumažinti plastikinių maišelių naudojimą bei neigiamą poveikį aplinkai, įsigalios 2023 m. liepos 1d. .

Šiais pokyčiais tikimasi skatinti vartotojus keisti apsipirkimo prekybos vietose įpročius, o verslus prisidėti prie plastiko taršos mažinimo, ieškant alternatyvų esamiems labai lengviems plastikiniams pirkinių maišeliams.

Lydimųjų Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais įtvirtinama juridinių ir fizinių asmenų atsakomybė už nustatytų reikalavimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Kiekvienais metais visame pasaulyje yra pagaminama 5 trilijonai plastikinių maišelių, o kiekvienam iš jų suirti gali prireikti daugiau nei 1000 metų. Beveik 513 mln. tonų plastiko atliekų kasmet patenka į vandenynus, o tarp jų ir plastikinių maišelių atliekos.

Europos Komisijos duomenimis, plastikiniai maišeliai yra vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • VARGŠĖS KASININKĖS. LABAI BUS GAILA ŽIŪRĖT KAI MANO RIEŠUTUS AR SALDAINIUKUS PO VIENĄ GAUDYS IR SKAIČIUOS NUO TAKELIO

    • Atsakyti
  • kokia iseitis?I ka reiks susideti darzoves ir kitus birius produktus?Jei susimokesiu ,tai reiskia nebetersiu gamtos?Gal grizkim prie senu laiku,kai pakavo i susukta popieriaus tuta uz kuria nereikejo moketi..Ar reikes atsinesti savo tara?Juk tuos plastiko maiselius ismetam i tam skirta konteineri,kur problema?

  • O kaip atskirs mano maišelis ar parduotuvės?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų