Pirmąją 2023-iųjų dieną M. Kazlauskas ir R. Dargužytė sulaukė dvigubo džiaugsmo – sūnų auginančiai šeimai gimė dvynukai – Jokūbas ir Vakaris. P. Židonio nuotr.

Į naujus metus – su kūdikių krykštavimu

Į naujus metus – su kūdikių krykštavimu

Nauji metai atneša ir naują pradžią. O Aukštaitijos sostinei ši pradžia – daug žadanti.

Pirmąją metų dieną Respublikinėje Panevėžio ligoninėje savo krykštavimu pasaulį pasveikino net penki mažieji, iš kurių du dvynukai broliukai.

Nutilus naujamečiams fejerverkams, Panevėžyje į pasaulį pasibeldė vienintelė pirmąją metų dieną gimusi mergytė, gavusi lietuvišką Vytautės vardą.

Laiminga mama Ligita Janulytė pasakoja, kad namuose sugrįžtančios sesės laukia du broliai – Augustas ir Ąžuolas bei tėtis Andrius.

Gydytojai prognozavo, jog mažoji turėtų gimti paskutinę metų diena, tačiau Vytautė nusprendė sulaukti Naujųjų.
„Dar penktadienį mane prižiūrinti gydytoja pajuokavo, kad žiūrėk, ar nebus pirmas naujametinis kūdikis, bet leido nešioti dar iki Trijų karalių. Ir prisijuokavome“, – šypsosi mažosios Vytautės mama.

Naujuosius metus dar namuose sutikusi L. Janulytė į ligoninę išskubėjo apie pirmą valandą nakties ir jau 3 val. 26 min. sūpavo savo pagrandukę. Beveik 3200 gramų ir 50 centimetrų mažoji panevėžietė, anot mamos, kol kas labai ramus vaikas.

„Be galo laukta dukrytė yra mūsų naujametinis stebuklas. Nuo šiol draugai ir artimieji žinos, kur švęsti Naujuosius“, – šypsosi Ligita.

Pirmoji šiemet gimusi mergytė gavo Vytautės vardą. Jau du sūnus auginanti Ligita šypsosi: jų šeimai tai pats didžiausias naujametinis stebuklas. P. Židonio nuotr.

Išsirinko gimtadienį

Įkandin pirmosios mergaitės, netrukus pasaulį savo krykštavimu pasveikino ir iš Subačiaus kilusių, tačiau Panevėžyje jau ne vienerius metus gyvenimą kuriančių Ugnės ir Ernesto Dambrauskų pirmagimis.

Pirmasis šiemet Panevėžyje gimęs berniukas gavo Ado vardą.

Laimingi tėvai pasakojo, kad pagal gydytojų planus sūnelis turėjo gimti dar pernai. Pati mama savo gimtadienį švenčia gruodžio 27-ąją, tad laukė ypatingos dovanos, tačiau Adas išsirinko savo dieną.

„Nedaug trūko, kad sulaukčiau gimtadienio dovanos, bet dabar per žiemos šventes turėsime švenčių maratoną“, – juokiasi Ado mama Ugnė.

Jaunieji tėveliai džiaugiasi, jog 3250 gramų ir 52 centimetrų mažylis labai ramus ir leidžia mamai pailsėti.

„Jeigu lygintume su kitose palatose verkiančiais kūdikiais, tai mūsų labai ramus“, – tvirtino tėtis Ernestas.

Dvigubas džiaugsmas

O Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui Mariui Kazlauskui kuriam laikui teks atidėti brakonierių gaudymą.

Pirmąją 2023-iųjų dieną jo šeimą aplankė dvigubas džiaugsmas – sulaukė dvynukų.

Kaip pasakojo mažylių mama Rūta Dargužytė, sūneliai turėjo gimti sausio antroje pusėje, tačiau atsikėlusi sausio 1-ąją suprato, kad laukti nebėra ko – naujieji šeimos nariai jau skubėjo į pasaulį. Pirmasis sūnelis gimė 13 val. 7 minutės, antrasis – minute vėliau.

„Naujuosius dar ramiai sutikome namuose, o ryte supratome, kad jau laikas. Sulaukti tokio dvigubo naujametinio stebuklo netikėta buvo ir mums patiems“, – pasakojo dvynukų tėveliai.

Pasak mažylių mamos, žinia, kad gandras jų šeimai bus dvigubai dosnus, nebuvo didelė staigmena – jos pačios mama taip pat yra iš dvynukų.

„Mama vis kartodavo, kad ir aš dvynukus turėsiu. Vyresnysis sūnus, kai sužinojo, kad mama laukia sesės ar brolio, irgi sakydavo, kad nori ir brolio, ir sesės, tai turbūt prišnekėjo“, – šypsosi R. Dargužytė.

Per dieną daugiavaikiu tėčiu tapęs M. Kazlauskas juokiasi, kad ir pats dažnai pašmaikštaudavęs, jog reikia dviejų iš karto.

„Smagu, kad iš karto du sūnūs ir gimė jau naujaisiais metais“, – džiaugiasi M. Kazlauskas.

Skirtingi ir išvaizda, ir charakteriu

R. Dargužytės ir M. Kazlausko mažyliams vardus padėjęs rinkti ir vyresnysis keturmetis brolis, šiuo metu pas močiutę nekantriai laukiantis, kol tėvai į namus parveš ypatingą dovaną.

Mažieji gavo Vakario ir Jokūbo vardus. Pasak tėvelių, broliukai nėra identiški nei išvaizda, nei charakteriu. Vienas labai ramus, jeigu sotus, beveik visą laiką miega. Jo brolis jau nuo pirmųjų dienų rodo savo charakterį ir net bendraujant su tėveliais bandė įsitraukti į pokalbį.

„Tokie skirtingi jie buvo ir pilve. Šie metai bus įsimintini visam gyvenimui“, – sakė dvigubo naujametinio džiaugsmo sulaukę tėveliai.

Pirmąją metų dieną Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mažylio susilaukė ir karo pabėgėlė iš Ukrainos. Saugų prieglobstį nuo karo baisumų Panevėžyje radusiai ukrainietei gimė pirmagimis sūnus.

Daug žadanti pradžia

Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Raimundas Petrauskas teigė, kad įprastai per dieną ligoninėje sulaukiama 3–4 gimdymų, tad metų pirmoji diena nustebino didesniu gimusių mažylių skaičiumi. O senuosius išlydėjo trys naujagimiai.

„Norisi tikėtis, kad visi likę metai bus dosnūs mažųjų panevėžiečių“, – sako R. Petrauskas.

Tiesa, praėjusių metų statistika nėra labai džiuginanti.

2022 m. ligoninėje priimti 969 gimdymai, tarp kurių buvo ir penkios dvynukų poros. Tai yra 23 gimdymais mažiau nei 2021 m. metais.

„Vaikų mažėja visoje šalyje. Per visą Lietuvą praėjusiais metais gimė apie dviem tūkstančiais mažiau kūdikių, tad bendrame kontekste pas mus mažėjimas nėra didelis, tuo labiau kad Panevėžio ligoninė liko vienintelė visame regione, kur yra gimdymo skyrius“, – teigė R. Petrauskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų