Kultūros ir poilsio parke pastatytas modernus tualetas su vandentiekiu kainavo 30 tūkst. eurų, bet lankytojams bus prieinamas tik nuo pavasario. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Naujuose parkuose – civilizacijos rūpesčiai

Naujuose parkuose – civilizacijos rūpesčiai

 

Pasikeitusiu ir išgražėjusiu Panevėžio kultūros ir poilsio parku besidžiaugiantys miestiečiai sunerimo: o kur vieta, kur net karaliai pėsti vaikšto? Natūralu, kad didelius žmonių srautus pritraukiančiame parke turi būti ir viešasis tualetas. Projekto autoriai tikina, kad tokie nauji ir šiuolaikiški statiniai numatyti ne tik šiame parke, bet ir kituose tvarkomuose miesto objektuose.

„Gražiai sutvarkyta, tikrai malonu, pėsčiųjų, dviračių takai. Viskas būtų labai gerai, jei ne gamtiniai žmonių poreikiai. Kad bent paprastą biotualetą pastatytų. Dabar paliktos senos, sutriušusios sovietmečio tupyklos suklypusiomis durimis. Daug jaunimo, daug vaikų vaikšto, o tokio reikalingo statinio nėra. Bent porą tualetų parko pakraščiuose įrengtų“, – problemą mato į „Sekundę“ kreipęsis panevėžietis Zenonas.

Naujas tualetas uždarytas

Kultūros ir poilsio parko projekto vadovas Tadas Stanikūnas tvirtina, kad atnaujintame Kultūros ir poilsio parke pastatytas modernus, konteinerio tipo, tamsios spalvos, su nutiestu vandentiekiu ir pritaikytas neįgaliesiems tualetas. Jis įrengtas netoli fontanų ir vaikų žaidimo aikštelės.

Vis dėlto šis reikalingas ir modernus statinys pagal paskirtį nenaudojamas, nors kiti parko nauji įrenginiai jau atverti lankytojams.

Pasak T. Stanikūno, baigus rengti reikalingus dokumentus, tualetas lankytojams duris atvers pavasarį.

„Tualeto statyba įėjo į projektą, jis kainavo apie 30 tūkst. eurų. Atsisakėme pirminio žymiai brangesnio pasiūlymo su automatinėmis sistemomis, kai tualetas pats išsivalo, ir gerokai sutaupėme kitiems reikalingiems projekto darbams“, – apie civilizuotų sąlygų kainą išgražėjusiame parke kalbėjo T. Stanikūnas.

Civilizacija neaplenks

Kampelis gamtiniams reikalams numatytas ir šiuo metu tvarkomame Jaunimo sode, įsiterpusiame tarp A. Jakšto ir Marijonų gatvių. Sauso tipo, tai yra be vandentiekio, tualetas numatytas ir Skaistakalnio parke. Dėl pastarojo atnaujinimo Savivaldybė praėjusią savaitę pasirašė sutartį su rangovais ir dar šią žiemą žadama pradėti darbus. Neseniai rangovas išrinktas ir viešajam tualetui parke pastatyti. Jis kainuos apie 10 tūkst. eurų.

„Čia bus toks pat tualetas, kaip dabar yra prie „Ekrano“ marių – be vandentiekio, bet naujas šiuolaikinis statinys“, – teigė T. Stanikūnas.

Kol kas nėra nuspręsta, kas bus su Skaistakalnio parko senaisiais nykštukų nameliais greta betoninės tvoros, kur dvokas šiltesnę vasaros dieną iš toli riesdavo nosį. Veikiausiai šio sovietmečio palikimo nebeliks.

Komentarai

  • Tikrai gražus tualetas Kultūros ir poilsio parke, bet kas iš to, jei neveikiantis. Negalima laukti iki pavasario – po kokiu krūmu dabar bėdai prispaudus lįst?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų