P. Židonio nuotr.

Naujų ribojimų padės išvengti ne tik galimybių pasas

Naujų ribojimų padės išvengti ne tik galimybių pasas

Kitą savaitę dėl koronaviruso plitimo Vyriausybei planuojant įvesti naujų ribojimų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija atkreipia dėmesį, kad paslaugos ir toliau bus prieinamos žmonėms ne tik su galimybių pasu, bet ir su medicininiais išrašais.

„Pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, vietoje Galimybių paso galima naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą“, – rašoma ministerijos komentare BNS.

„Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga“ – teigiama jame.

Iki šiol galimybių pasą galėjo gauti paskiepyti, persirgę, kai liga buvo patvirtinta PGR ar antigeno testu, taip pat besitestuojantys žmonės. Nuo pirmadienio tokia galimybė turėtų atsirasti ir persirgusiems žmonėms, kurie turi teigiamą antikūnų testo rezultatą.

Anot Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, šiuo metu galimybių pasas galioja mėnesį, tačiau nuo kitos savaitės galiojimo trukmė turėtų ilgėti iki dviejų mėnesių.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė atkreipia dėmesį, kad Vyriausybė persirgusiems žmonėms yra numačiusi maksimalią 210 dienų galiojimo ribą pasinaudoti galimybių pasu. Tai reiškia, kad pasą išsiėmus kelioms dienoms iki šio termino pabaigos, jis du mėnesius negalios.

„Praėjus šiam terminui ir tikrinant tokį pasą, užsidegs raudonas signalas“, – BNS teigė Registrų centro atstovė.

Pasak jos, tokia pati tvarka galios ir Vyriausybei įtraukus antikūnų testus, jiems numatytas 60 dienų terminas.

Pensininkai nerimauja

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Grasilda Makarevičienė BNS sakė, kad naujoji tvarka pensininkams bus ypač nepatogi.

„Nesąmonė, aš nežinau net, kaip pavadinti šitą dalyką. Mūsų amžiaus žmonės ne visi gali naudotis šitomis technologijomis. Čia kabinetuose kuriamos šitos tvarkos ir visai nesirūpinama žmonėmis, kurie gyvena tolimuose rajonuose“, – aiškino moteris.

Ji pridūrė, kad situacijos nepalengvina ir galimybių paso atsiėmimas Registrų centro padaliniuose. Jų šalyje yra 50.

„Nėra padalinių atokiausiuose rajonuose. Didžiuosiuose miestuose taksi pasiėmei ir nuvažiavai, bet reikia apie visus žmones galvoti. Tolimuosiuose rajonuose autobusas į centrą tik kartą per dieną kursuoja, o dar kiek iki jo reikia eiti“, – dėstė G. Makarevičienė.

Ministerija teigia, kad sprendimų ieškoma ir jie turėtų būti priimti artimiausiu metu.

„Artimiausiu metu planuojame plėsti fizinių galimybių paso atsiėmimo vietų skaičių. Šiuo metu vyksta diskusijos dėl galimų variantų“, – nurodoma komentare.

Anot ministerijos, taip pat sprendžiama, kaip palengvinti galimybę išsiimti galimybių pasą nepilnamečiams asmenims nuo 16 metų. Šiuo metu, jei nepilnamečiai neturi elektroninės bankininkystės ar e.parašo, už juos Registrų centro skyriuose galimybių pasą gali gauti tėvai.

Galimybių pasą, Registrų centro duomenimis, bet kartą internetu išsiėmė apie 700 tūkst. žmonių. Registrų centro padaliniuose jis buvo atspausdintas 13 tūkst. kartų.

Kitą savaitę Vyriausybė turėtų įvesti naujų ribojimų, numatančių dalį veiklų leisti tik su galimybių pasu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Autobusai kai kur važiuoja ne kartą į dieną ,o geriausiu atveju 2 kartus savaitėje.
    Bet ir tai ne išeitis neįgaliam senjorui,nes jis nuvykęs į miestą neturės jėgų pasiekti to registrų centro,o paskui dar 6 valandas išlaukti autobuso atgal.
    Tame laike ir pavalgyti reikės ir vaistus išgerti.
    Tokie žmonės sako,kad valdžia nori,jog jie greičiau numirtų ir tiek.Metų metais neiškeldami kojos iš namų dabar turi ruoštis kelionėms.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų