Savivaldybė tvirtina, jog leidimo statyti plovyklą G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje nėra išdavusi. P. ŽIDONIO nuotr.

Naujos plovyklos – staigmena net statybų prievaizdams

Naujos plovyklos – staigmena net statybų prievaizdams

Panevėžyje G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje per pusmetį išdygusi automobilių plovykla sukėlė didelę nuostabą ir nepasitenkinimą ne tik aplinkiniams gyventojams.

Daug klausimų naujakuriams turi ir valstybinės institucijos.

Netikėti naujakuriai

Šiais laikais, kai, regis, nė pirmoji plyta statyboms negali būti padėta be leidimo, be Savivaldybės žinios viena paskui kitą iškilo tai pačiai įmonei priklausančios plovyklos ne tik G. Petkevičaitės-Bitės, bet ir Ramygalos gatvėje. Jų likimą šiuo metu sprendžia statybų inspektoriai.

Panevėžietė, jauna mama Lina nuo mažens gyveno ramioje, individualių namų G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje. Čia ir savo šeimą sukūrė. Tačiau ramybė baigėsi. Ilgai buvusiame apleistame sklype pavasarį prasidėjo statybos. Išvydę, kad individualių gyvenamųjų namų pašonėje kyla automobilių plovykla, apstulbę gyventojai kreipėsi į Panevėžio savivaldybę. Jos atsakymas dar labiau pribloškė.

Savivaldybės atsiųstame rašte teigiama, jog dar 2008-ųjų birželį buvo išduotas leidimas prekybos paskirties pastatui su administracinėmis patalpomis statyti ir šis leidimas galioja neterminuotai. Tačiau Savivaldybė net nėra gavusi prašymo šiame sklype statyti automobilių plovyklą.

„Taip išeina, kad plovykla yra statoma nelegaliai, savavališkai, o ne pagal išduotą projektą. Tačiau statybos darbai toliau vykdomi ir jau baigiami. Gyventojai nepatenkinti tokiais naujais kaimynais –  plovykla visai šalia gyvenamųjų namų, išvažiavimas padarytas į namų pusę. Panašu, kad automobilius ten plaus visą parą ir be laisvadienių. Kas mūsų laukia?“ – pasakojo į „Sekundę“ kreipęsis G. Petkevičaitės-Bitės gatvės gyventojas.

Ir Lina bijo atsidarius plovyklai neišvengiamo triukšmo, kai ramiame kvartale, po gyventojų langais pradės zuiti automobiliai. Panevėžietė abejoja, kad čia bus plaunami tik lengvosios iki 3,5 t transporto priemonės.

„Visi gatvės gyventojai šokiruoti dėl tokio objekto. Jei stato nelegaliai, ar gali būti garantija, kad bus laikomasi visų saugumo reikalavimų, į aplinką nepateks taršios medžiagos? Juk plovyklose tiek chemijos naudojama. Jei nebuvo kontrolės, čia galėjo pastatyti bet ką ir bet kaip. Ir nejaugi tokiam objektui negalioja jokie atstumo reikalavimai? Plovykla statoma tiesiai po mūsų langais“, – apstulbusi Lina.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Projektą pakoregavo

Nors statybos tęsiasi dar nuo pavasario, verslininkams kaimynų nuomonė parūpo tik praėjusią savaitę. Plovyklos savininkai, Linos teigimu, ėjo per gatvės kiemus ir rinko parašus taip bandydami legalizuoti savo veiklą.

„Koks įžūlumas: kai statyba beveik baigta, eina pas mus ir aiškina, kad gyventojų parašų reikia veiklai pradėti! Nesirašėme nė vienas, gal tik tie, kurie nieko nebesupranta. Juk čia ir mūsų vaikai, ir mūsų ūkiai, sodai kentės“, – piktinasi panevėžietė.

Į vietą nuvykę „Sekundės“ korespondentai iš tiesų rado jau pastatytą ir, regis, tik starto belaukiančią plovyklą. Ant mėlynų konstrukcijų jau surašytos ir paslaugų instrukcijos klientams. Modernius statinius puošia „SmartWash“ logotipai, žymintys bekontakčių plovyklų tinklą ne vienoje užsienio valstybėje.

Be Savivaldybės žinios plovyklos statybas G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje užsakiusi įmonė „Fondatum“ teigia nieko bendro su bendravardžiais kitose šalyse neturinti ir aiškina įstatymų nepažeidžianti.

Susisiekus su įmonės atstovu Laimonu, šiam žiniasklaidos dėmesys nepasirodė malonus – vyras nesutiko pasisakyti nei savo pavardės, nei pareigų. Prisistatęs tiesiog įmonės atstovu, paslaptingasis Laimonas aiškino, esą dar 2008 metais išduotas statybos leidimas komercinės, paslaugų paskirties statiniui. Praėjusiais metais bendrovė įsigijo apleistą komercinės, paslaugų paskirties sklypą G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje, o kartu su juo ir seną leidimą. Visgi statinio projektą pakoregavo.

„Išleista kita projekto laida, bet nekeistos užstatymo zonos, aukštingumas, plotai – nė vienas pagrindinis parametras. Todėl galioja leidimas statyti, vykdyti darbus. Statinys – nesudėtingasis, I grupės“, – aiškino Laimonas.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Gyventojus ramina pažadais

Ar projektą pakoregavę ir plovyklos statybų be gyventojų ir Savivaldybės žinios ėmęsi verslininkai neperžengė ribų, šiuo metu aiškinasi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Anot Laimono, jei skundą nagrinėjantys statybų prievaizdai pakoreguotame projekte ras neatitikimų, statytojai klaidas taisys.

Jo teigimu, įmonė linkusi bendradarbiauti su vietos bendruomene ir atsižvelgti į jų pastabas, esą jei gyventojams trukdys triukšmas, pažada įrengti apsaugines sieneles. Jau dabar vykdant darbus, anot Laimono, įmonės lėšomis buvo užlopytos gatvės duobės, bus sutvarkyta ir apželdinta teritorija, sutvarkyti kelkraščiai.

„Gali būti, kad statyba vyksta savavališkai arba statomas nesudėtingos statybos projektas. Šis klausimas perduotas tirti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.“

S. Glinskis

„Šnekėjome su miesto Savivaldybės architektais, kaip galėtume spręsti galimas problemas“, – tvirtina Laimonas.

Anot jo, ir pačios plovyklos estetinis vaizdas labai geras, išsiskiria šviesos diodų apšvietimas,  apšviesta teritorija, panaudotos naujausios technologijos ir šiuolaikinis dizainas.

„Galime užtikrinti, kad sunkiasvoris transportas čia nevažiuos“, – tikina bendrovės atstovas.

„Fondatum“, jo teigimu, įsigijo ir gretimą sklypą prie plovyklos. Ateityje, pasak Laimono, jame stovės kitos komercinės patalpos.

O plovyklą verslininkai planuoja atidaryti jau kitais metais.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Leidimas neduotas

Verslininkai kuria optimistinius planus, o Savivaldybė ir statybų inspektoriai tebesiaiškina, legaliai ar ne gyvenamųjų namų pašonėje iškilo plovykla.

Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis architektas Saulius Glinskis patvirtino, jog plovyklai statyti G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje leidimas nėra išduotas. Prieš dvylika metų šiame sklype leista statyti parduotuvę.

„Gali būti, kad statyba vyksta savavališkai arba statomas nesudėtingos statybos projektas. Šis klausimas perduotas tirti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai“, – komentavo S. Glinskis.

Jei statybų prievaizdai patvirtintų, kad statybą nelegali, pasak architekto, verslininkams tektų arba sutvarkyti tokiems darbams būtinus dokumentus, arba pastatytą plovyklą griauti. Tačiau pastarąjį sprendimą priimti turėtų teismas.

Statytojo nesulaukė

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojai pagal lapkričio 26-ąją gautą panevėžiečių skundą dėl galimai nelegaliai statomos plovyklos, patys nuvyko į statybvietę, tačiau į patikrinimą kviestas statytojas taip ir nepasirodė.

„Statybos inspekcijos atstovai susisiekė su statytoju ir buvo informuoti, kad šis turi projektą bei statybą leidžiantį dokumentą, kuriuos pažadėjo pateikti antradienį po pietų“, – pirmadienį „Sekundei“ teigė inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Diana Dambrauskienė.

Tačiau vakar apie 16 val. statybų inspektoriai dar nebuvo sulaukę statybą leidžiančio dokumento automobilių plovyklai G. Petkevičaitės-Bitės gatvėje.

Statybų inspektorių dėmesio centre atsidūrė ir dar viena „Fondatum“ plovykla, baigiama Ramygalos gatvės gale. Nors verslininkai tvirtina, jog ir šioji kyla legaliai, Savivaldybės architektas kalba kitaip.

S. Glinskio teigimu, ir šioje vietoje galioja senas leidimas statyti dirbtuves, bet ne automobilių plovyklą. Anot jo, verslininkai dėl abiejų savo plovyklų su Savivaldybe pradėjo bendrauti tik tuomet, kai gyventojams sukėlus triukšmą statiniais susidomėjo valstybinės institucijos.

Ramygalos gatvėje baigiamos plovyklos projektą šiuo metu irgi analizuoja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Komentarai

  • Mano sena galva nesupranta,ką veikia mūsų miesto architektai,statybų inspekcijos atstovai? Jie niekada neišeina į miestą,nemato kylančių statinių? Ar gerai suprantu,kad jie ima dirbti tik tada,kai gauna nusiskundimus iš gyventojų?Ei,kokiam velniui jie tada reikalingi?O jei atvirai-už pinigus matyt viskas yra leidžiama,o kai pastatyta sutvarkyti „popierėlius“ juokų darbas.

  • Lygiai taip pat Statybininku g. 42C. Nelegaliai nusipirko vaikų aikštelė, o dabar apsitvere, padarė automobilių stovėjimo aikštelė, nors jokie leidimai neišduoti. Valdžios nulis.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų