Edmundas Toliušis. P. Židonio nuotr.

Naujojo direktoriaus šūkis – į darbą be raminamųjų

Naujojo direktoriaus šūkis – į darbą be raminamųjų

Nepraėjus nė trim savaitėms, kai skandalingai iš pareigų atleistas ilgametis Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, rajono meras socialdemokratas Antanas Pocius paskyrė naują vadovą.

Juo tapo iki šiol vicemeru dirbęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų atstovas Edmundas Toliušis, iki savivaldos rinkimų vadovavęs Smilgių seniūnijai.
Meras teigia rinkęsis ne tik kompetentingą, bet ir gebantį tinkamai su pavaldiniais bendrauti asmenį. Pats E. Toliušis patikino Savivaldybės administracijos bei seniūnijų darbuotojams vadovausiantis taip, kad jiems netektų gerti raminamųjų.

Išgyveno sunkų metą

Vasario 14-oji buvo pirmoji E. Toliušio, kaip Savivaldybės administracijos direktoriaus, darbo diena.
Meras A. Pocius kiek juokais teigė specialiai laukęs Meilės dienos direktoriui paskirti.
„Pastaruoju metu išgyvenau tikrai sudėtingą laiką, kai mane pasiekdavo vis daugiau nemalonių žinių apie sudėtingą ankstesniojo direktoriaus vadovavimą ir netinkamą jo bendravimą. Tad Valentino diena tapo proga naujam direktoriui palinkėti sukurti tokią atmosferą, kad žmonėms darbe būtų gera ir kad jie nebebijotų eiti į darbą“, – neslėpė A. Pocius.
Anot jo, slogi atmosfera Panevėžio rajono savivaldybėje jau išsklaidyta, sudėtingas laikas tapo praeitimi.
Iš E. Toliušio meras tikisi pagarbaus, kūrybiško bendravimo su pavaldiniais, taip pat kompetencijos, kurios prireiks einant tokias pareigas.
Meras skaičiavo, kad su E. Toliušiu ranka rankon dirba jau dešimt mėnesių – nuo tada, kai jis buvo paskirtas vicemeru.
E. Toliušiui tapus administracijos direktoriumi, Panevėžio rajono savivaldybėje liko viena vicemero pareigybė.
Pasak A. Pociaus, bent kol kas apie antrą vicemerą nesvarstoma.

Priėmė iššūkį

„Sekundės“ kalbinamas E. Toliušis pripažino, kad administracijos direktoriaus pareigos neabejotinai reikalauja didesnės atsakomybės nei vicemero.
Jis teigia į mero pasiūlymą tapti direktoriumi atsakęs ne iškart. Visgi, pasak naujojo administracijos vadovo, jam patinka iššūkiai.
„Jau pačioje darbo pradžioje labai svarbu pelnyti kolektyvo pasitikėjimą. Net ir sveikindami mane su naujomis pareigomis darbuotojai neslėpė, kad vadovaujant ankstesniam direktoriui į darbą jiems tekdavo neštis raminamųjų vaistų. Mano tikslas – kad jiems ne tik nereikėtų raminamųjų, bet kad darbo aplinka būtų skatinanti, kad žmonės norėtų eiti į darbą ir paatostogavę pasiilgtų jo. Sieksiu, kad nuo aštuntos ryto iki penktos vakaro pavaldiniai jaustųsi tarsi didelė šeima, kurioje visi yra svarbūs ir kur kiekvienas dirba tai, kas jam priklauso. Esu pastebėjęs, kad iki šiol Savivaldybės specialistai darbų kratėsi dar ir todėl, kad bijojo atsakomybės“, – tvirtino E. Toliušis.

Direktorius Savivaldybę prilygino dideliam fabrikui ir skaičiavo vadovausiantis kone 80-iai specialistų, dirbančių administracijoje Panevėžyje bei įdarbintiems 12-oje rajono seniūnijų.
Kad administracijos direktoriumi paskirtas Šv. Valentino dieną, pačiam E. Toliušiui kelia šypseną. Jis teigia iki šiol Meilės dienos nešvęsdavęs, vien su vardadieniu pasveikindavęs du savo bičiulius Valentinus.

Aiškinasi policija

Naujojo administracijos direktoriaus Panevėžio rajono savivaldybei prisireikė po muštynių sausio pradžioje jos darbuotojams surengtame Padėkos vakare.
Apie skandalingą buvusio administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio elgesį puotoje viešai Savivaldybės tarybos posėdyje prakalbo tame vakarėlyje dalyvavęs ir muštynes matęs Tarybos narys Petras Nevulis.
Politikas pasakojo savo akimis regėjęs, kaip E. Lunskis spyrė su dama šokusiam Architektūros skyriaus vedėjui Donatui Malinauskui.
Nepaisant to, kad pats mušeika kategoriškai neigė smurtavęs, o D. Malinauskas nepanoro to prisiminti, A. Pocius atleido E. Lunskį iš pareigų kaip praradusį pasitikėjimą.
Darbo netekęs E. Lunskis kreipėsi į policiją.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė patvirtino, jog buvusio administracijos direktoriaus pareiškimas tikrai gautas. Pagal gautą skundą pareigūnai aiškinosi įvykio aplinkybes, tačiau ikiteisminio tyrimo nepradėjo.
O šios savaitės pradžioje policija sulaukė ir paties D. Malinausko pareiškimo dėl incidento per Savivaldybės vakarėlį. Pasak O. Jukniūtės, komisariato vadovybė svarsto, kam paskirti tirti šį įvykį.
„Gali būti, kad tyrimo imsis ne Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai“, – teigė poskyrio vedėja.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų