Projekto autorių teigimu, sujungti naują daugiabutį su greta stovinčiu senuoju techniškai nebus labai sudėtinga. „Urbanistinės architektūros“ vizualizacija

Naujo daugiabučio statybos nebe už kalnų

Naujo daugiabučio statybos nebe už kalnų

Visuomenės teismui pristatomas Panevėžio centre, Savanorių aikštėje, planuojamo statyti naujo daugiabučio projektas. Savivaldybė ketina dar šįmet gauti ir statybos leidimą naujam pastatui pačioje miesto širdyje.

Kaip atrodys autobusų stoties pašonėje suprojektuotas klaipėdiečių mažosios bendrijos „Urbanistinė architektūra“ architektų Petro Džervaus, Tomo Medzelo ir Gabrielės Kairytės pastatas, paviešinta jau praėjusiais metais. Dabar pateikiamas detalesnis projektas ir iki gegužės 15-osios laukiama panevėžiečių pasiūlymų bei pastabų.

Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo Sauliaus Glinskio teigimu, dar šįmet tikimasi parengti techninį projektą ir gauti statybos leidimą. Savivaldybė planuoja jau kitąmet pradėti ir statybininkų paieškas.

Naujasis daugiabutis, pasak vedėjo, bus pristatytas prie Savanorių a. 3-iuoju numeriu pažymėto trijų aukštų daugiabučio.

S. Glinskis sako nemanantis, kad gyventojai gali reikšti nepasitenkinimą dėl būsimos kaimynystės.

„Daugiabučio bendrija kokių nors pastabų neišsakė. Manau, jie turėtų būti netgi suinteresuoti, kad iškiltų toks daugiabutis, nes bus sutvarkyta aplinka“, – svarsto skyriaus vedėjas.

Savanorių g. 3-iojo namo bendrijos pirmininkė Jurga Radvilienė teigė, jog gyventojai apie planuojamas statybas yra informuoti. Iki šiol niekas pretenzijų dėl to nėra išsakę.

Greta baigiamų įrengti požeminių konteinerių jau kitąmet turėtų prasidėti ir pirmo Panevėžyje Savivaldybės daugiabučio statybos. P. Židonio nuotr.

Po vienu stogu

Mintis statyti šį apie 1500 kv. m daugiabutį Savivaldybėje kilo svarstant, kur įkurdinti Socialinių reikalų skyrių.
Pastarojo darbuotojai šiuo metu dirba susispaudę Savivaldybės patalpose Laisvės aikštėje. Jos atstovai motyvuoja, kad daugiabutis išspręstų ne tik patalpų trūkumo, bet ir kitas problemas.

Maždaug pusėje pastato planuojama įrengti ekonominės klasės butus, skirtus jauniems, į miestą dirbti atvykusiems trūkstamiems specialistams – medikams, pedagogams, kultūros, socialiniams darbuotojams ir pan.

Kiek tokios statybos kainuotų, S. Glinskis sako nesiimantis spėlioti.

Lėšų daugiabučio statybai planuojama ieškoti dviejose kišenėse: tam atitektų pinigai, surenkami už socialinio ir Savivaldybės būsto nuomą, taip pat tikimasi panaudoti socialinėms reikmėms neišleistus pinigus.

Jei to padaryti nepavyktų, Savivaldybė teigia ieškosianti galimybių pasinaudoti europine parama.

Automobiliams keturios vietos

Keturių aukštų daugiabučio su mansarda pirmame aukšte ketinama įrengti klientų aptarnavimo patalpas, savitarnos zoną. Antrasis aukštas numatytas administracinėms patalpoms, o kituose aukštuose numatyta įrengti 21 butą naujiems specialistams: 13 vieno kambario butų ir 8 – dviejų bei daugiau kambarių.

Gyventojų ir Socialinių reikalų skyriaus darbuotojų bei lankytojų srautai pastate nesikirs. Tam suprojektuoti atskiri įėjimai.

Šalia pastato numatytos 4 automobilių stovėjimo vietos – dvi neįgaliesiems ir dvi – elektromobiliams. Kitos 20 automobilių stovėjimo vietų planuojamos 500 metrų atstumu nuo pastato. Bus įrengtos ir vietos dviračiams.

Unikalus objektas

Savivaldybės konkursą laimėjusios bendrijos „Urbanistinė architektūra“ vadovas Petras Džervus „Sekundei“ yra sakęs, kad uždavinys sukurti tokį projektą – neeilinis.

Nors pats pastatas nėra labai didelis ir sudėtingas, bet labai įdomi jo tipologija.

„Reikia pasidžiaugti užsakovo tikslu. Gana unikalu, kai taip sprendžiamos tam tikros miesto problemos“, – teigė P. Džervus.

Pasak projekto vadovo, nereikia pamiršti, kad kuo daugiau miesto centre yra nuolatinių gyventojų, tuo jis pajėgesnis tiek ekonomiškai, tiek socialine veikla.

„Žmonės padaro miestą gyvą ir tuo reikia pasidžiaugti“, – kalbėjo architektas.

P. Džervaus teigimu, sujungti naują daugiabutį su greta stovinčiu senuoju techniškai nebus labai sudėtinga.
Pasak jo, bus įgyvendinami tam tikri technologiniai sprendimai pamatui, sienai šalia kito pastato, tam tikrų sprendimų prireiks ir stogui.

O Ukmergės gatvę ir Savanorių aikštę sujungs nauja gatvės atkarpa.

Dabar šioje vietoje esančio kelio vingio nebeliks – jis atsidurs statybų zonoje. Toje atkarpoje numatytos keturios automobilių stovėjimo vietos.

Pasak P. Džervaus, tokiais sudėtingais atvejais, kai pačioje miesto širdyje nėra laisvos vietos automobiliams, projektuojant naujus pastatus taikomos tam tikros išlygos dėl stovėjimo zonos.

Šiuo atveju, architekto teigimu, Savivaldybė įsipareigoja reikiamam automobilių skaičiui surasti stovėjimo vietas kiek toliau nuo būsimojo daugiabučio.

Projektuotojas įsitikinęs, kad nors tai pats miesto centras, ši užduotis nebus neįveikiama, nes ir naujoji autobusų stotis statoma su nemaža požemine automobilių stovėjimo aikštele.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų