V. Bulaičio nuotr.

Naujiems kaimynams rankos netiesia

Naujiems kaimynams rankos netiesia

Su specialistų delegacija į Panevėžį dėl Priklausomybių ligų centro įkurtuvių Molainių mikrorajone pakalbėti atvykusiam sveikatos apsaugos ministro patarėjui Igoriui Baikovskiui gyventojai parodė duris. Tokie pat nepageidautini svečiai panevėžiečiams ir žadami nauji kaimynai.

Atvyko kalbėtis

Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo atstovai suruošė viešą gyventojų diskusiją dėl šios įstaigos perkėlimo į Molainių gatvę, buvusio policijos komisariato pastatą. Žinia, kad alkoholikai ir kiti priklausomybės ligomis sergantys asmenys iš dabartinių patalpų Elektronikos g. ant Panevėžio marių kranto galėtų būti perkelti į tankiai apgyvendintą mikrorajoną, mieste pasklido dar pavasarį. Paties centro vadovai tikino, kad benamių apsuptame pastate Elektronikos gatvėje tapo nebesaugu ir reikia ieškoti naujos vietos. Tačiau naujasis pasiūlymas netrukus pasėjo baimę visuomenėje. Žmonės ėmė būgštauti, kad teks gyventi šalia ligonių – besigydančių alkoholikų ir narkomanų.

Todėl buvusio komisariato pastatui renovacijos projektą jau kuriantys sumanymo iniciatoriai nusprendė pasikalbėti su nepatikliais panevėžiečiais akis į akį. „Ąžuolo“ progimnazijos salėje Molainių mikrorajono žmonių trečiadienio popietę laukė Respublikinio priklausomybių ligų centro bei jo filialo vadovai ir pats tik naujai dirbti pradėjęs sveikatos apsaugos ministro patarėjas I. Baikovskis.

Visą straipsnį skaitykite šiandienos, liepos 19 d., SEKUNDĖJE

Komentarai

  • Kodėl renginį praleido seimo narys Urbšys? Kodėl jis dar neiniciavo įstatymo pataisos, kad tokios įstaigos ne arčiau nei 500 metrų nuo ugdymo įstaigų? Jokių problemų neliktų.

    • O ko gi taip bijo gyventojai? Juk ne atvira tuberkulioze sergantys gulės. Pažįstu slaugytoją, kuri dirba ten. Ji negali atsidžiaugti ten besigydančių žmonių dėkingumu, nuoširdumu. Panevėžyje daugelis visko bijo: menonitams priklausančios aukštosios mokyklos, socialinio būsto, biokuro katilinės ir t.t.

  • Įrengti priklausomybių gydyklą ten, kur pro langą keli alaus barai matosi 🙂 Kad pacientų niekada nepritrūktų…

  • Dabar centras randasi salia miesto papludimio, tai tenka kartas nuo karto su jais ten susidurti. Su 5 ar 10 marsruto autobusais vaziuoja i centra tie narkomanai savo dozes tai pasitaiko konfliktiniu situaciju. Akys „perverstos”, „tuscios”, o jei konfliktine situacija autobuse nezinai ko laukti ir tiketis is tokio „ligonio”. O dar nori perkelti i tankiai gyvenama rajona. Juos kuo toliau iskelti, i kuo reciau apgyvendinta vieta. Del benamiu raso, kad nesaugu. Tai narkomanus reikia saugoti nuo benamiu ar padorius zmones?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų