Nauji, gražūs ir tvirti dantys – vos už vieno žingsnio

Nauji, gražūs ir tvirti dantys – vos už vieno žingsnio

,,Vakar klinikoje mačiau jauną moterį, kuri su ašaromis akyse žiūrėjo į savo atvaizdą veidrodyje ir vis kartojo, kokia ji be galo laiminga turėdama naujus dantis. Labai džiaugiamės matydami tokius žmones ir galėdami sugrąžinti jiems šypsenas bei gyvenimo pilnatvę“, – sakė Panevėžio Baltijos implantologijos centro vadovas Andrius Kilda.

Odontologijos klinika Baltijos implantologijos centras Panevėžyje sėkmingai veikia jau dvejus metus. Naudodami žinomos Švedijos kompanijos sukurtus itin aukštos kokybės dantų implantus ir taikydami unikalias gydymo metodikas klinikos specialistai maksimaliai greitai ir patikimai atkuria naujus dantis net ir tiems pacientams, kurie yra jų visai netekę.

Jaukumas prisideda prie sėkmingo gydymo

Stilingai ir skoningai įrengtos, menininkų kurtais paveikslais dekoruotos klinikos patalpos nė iš tolo neprimena senų laikų, kai, vos atidarius odontologo kabineto duris, pasklisdavo nemalonūs kvapai ir ausį rėžiantys garsai.

,,Jaukumas – būtina sąlyga, kad dantų gydytis atėję pacientai galėtų maloniai jaustis ir atsipalaiduoti, – įsitikinęs centro vadovas A. Kilda. – Todėl skyrėme daug pastangų ir lėšų ne tik naujausiai medicininei įrangai įsigyti, geriausiems savo srities specialistams pritraukti, bet ir jaukiai, ramiai, pacientams patogiai aplinkai sukurti. Norime, kad pas mus atėję žmonės jaustųsi lyg namuose, neliktų baimių ir įtampos. Juk gera emocinė būsena labai svarbi geriausiems gydymo rezultatams pasiekti.“

Didėjantis pacientų ratas ir apie klinikos darbą sklindantys geri atsiliepimai rodo, kad įdėtos pastangos nenuėjo veltui. A. Kilda pasakojo pastebėjęs, kad žinios apie klinikoje taikomus pažangius dantų atkūrimo būdus sklinda iš lūpų į lūpas, buvę pacientai klinikos paslaugas rekomenduoja savo artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Čia gydytis atvyksta ne tik Panevėžio bei aplinkinių rajonų žmonės. Labai patrauklios kainos, aukšta darbo kokybė ir minimaliai trumpas dantų atkūrimo laikas į kliniką atvilioja ir tolimesnių Lietuvos miestų pacientus bei į užsienį gyventi išvykusius lietuvius.

A. Kilda: Žmonės turi teisę pasirinkti tai, kas, jų manymu, jiems yra geriausia. Reikia žinoti, kad būtų apie ką svajoti. Kai žinai, kur nori nueiti, tai ir nueini.

Naujų dantų kūrimo procese dalyvauja ir pacientas

Baltijos implantologijos centro vadovo teigimu, geriausių gydymo rezultatų galima pasiekti, kai pats pacientas aktyviai dalyvauja savo naujųjų dantų atkūrimo procese. Tam pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos.

Viena klinikos naujovių – intraoralinė kamera, kuria filmuojama paciento burnos ertmė ir vaizdas perduodamas į kompiuterio ekraną. Pacientas gali matyti savo dantų būklę prieš ir po implantavimo. Taip pat ekrane galima parodyti, kaip gali atrodyti jo naujieji dantys ant implantų. Vizualizacijos leidžia pacientui aktyviai įsitraukti į gydymo procesą. Užsimezga glaudesnis ryšys tarp paciento ir gydytojo, aptardami tarpusavyje vizualinę medžiagą jiedu gali geriau suprasti, kokio rezultato reikėtų siekti.

,,Žmogui yra labai svarbu kuo daugiau žinoti apie tai, kaip vyksta gydymas implantais, nes tuomet nelieka nepagrįstų baimių bei nuogąstavimų, atsiranda pasitikėjimas gydytoju bei tikėjimas gydymo rezultatais“, – sakė klinikos vadovas.

Nešiojantiesiems protezus – metodika ,,visi ant keturių‘‘

Pasak Andriaus Kildos, ypač daug palankių atsiliepimų klinika sulaukia dėl čia taikomų greitų ir patikimų bedančių pacientų gydymo metodikų. Klinikos vadovo teigimu, daugumos ar visų dantų netekimas – ne tik vyresnės kartos žmonių problema. Dėl persirgtų ligų, netinkamos dantų priežiūros, anksčiau taikytų neefektyvių, burnos sveikatai žalingų gydymo metodų dantų šiandien yra netekę daug jauno amžiaus žmonių. Gyvenimas jiems dar prieš akis, o išimami protezai – toli gražu ne išeitis.

,,Daugumą ar visus dantis praradusiems pacientams gydyti taikome unikalią, pasaulyje žinomos Švedijos kompanijos sukurtą ir užpatentuotą gydymo metodiką, kurią galima pavadinti ,,visi ant keturių“, – pasakojo A. Kilda. – Visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų. Abiem žandikauliams atkurti užtenka 8 implantų. Ši metodika yra ne tik ekonomiška, bet ir leidžia išvengti žandikaulio kaulo priauginimo. Net ir gerokai sunykusį žandikaulį turintiems pacientams galima rasti tinkamo kaulo keturiems implantams įsriegti.“

Implantavimo procedūra atliekama per vieną vizitą, netrukus po jos tvirtinami nauji laikini dantys, su kuriais žmogus gali gyventi visavertį, aktyvų gyvenimą. ,,Turime galimybę laikinus dantis tvirtinti per parą nuo implantų įsriegimo. Tačiau pacientai paprastai pageidauja išlaukti kelias dienas po implantavimo procedūros ir tada ateina pritvirtinti laikinų dantų, – paaiškino A. Kilda. – Praėjus maždaug 3–4 mėnesiams laikini dantys pakeičiami nuolatiniais.“

Nenuimami protezai, arba kitaip – ant implantų tvirtinami nauji dantys – gaminami čia pat klinikoje esančioje dantų technikų laboratorijoje. Klinikos vadovo manymu, labai svarbu, kai dantų technikas ir implantuojantis specialistas dirba greta vienas kito. ,,Gydytojo ir dantų techniko darbo sinergija, galimybė pasitarti, jei reikia, ir operatyviai atlikti protezų koregavimo darbus – visa tai leidžia ilgai netrunkant sukurti geriausiai paciento lūkesčius atitinkančius, patogius ir patikimus naujus dantis, – sakė Andrius Kilda. – Tinkamai prižiūrimi dantys žmogui tarnauja visą gyvenimą.“

Viso žandikaulio dantims atkurti pakanka tik 4 implantų

Už naujus dantis galima mokėti išsimokėtinai

,Baltijos implantologijos centro vadovo teigimu, klinikos pacientai yra visų socialinių sluoksnių atstovai – tarnautojai, ūkininkai, verslininkai, vadybininkai, darbininkai. A. Kildos manymu, sprendimą atkurti dantis ant implantų lemia ne žmogaus pareigos ar statusas visuomenėje, netgi ne jo gaunamos pajamos, o gyvenimo prioritetai.

,,Lietuviai jau seniai įprato baldus, buitinę techniką, mašinas pirkti išsimokėtinai. O į galimybę išsimokėtinai atkurti dantis iki šiol buvo žiūrima gana atsargiai. Bet juk dantys – tai viena svarbiausių mūsų geros sveikatos, pakilios nuotaikos ir visaverčio, aktyvaus gyvenimo sąlygų. Todėl labai džiaugiuosi, kad vis daugiau mūsų pacientų supranta dantų svarbą gyvenime ir pasinaudoja galimybe gydytis išsimokėtinai“, – sakė A. Kilda. Jis pabrėžė, kad klinikos pacientams yra suteikiamos ypač patrauklios sąlygos – jie turi galimybę pasinaudoti metiniu beprocenčiu lizingu.

A. Kilda papasakojo, kad Lietuvoje vis dažniau įsigali užsienio verslo praktika, kai už savo darbuotojų dantų gydymą bei atkūrimą apmoka jų darbdaviai. ,,Šią tendenciją pastebiu ir savo klinikoje. Manau, tai labai puiki darbuotojų motyvacijos priemonė, o darbdaviams iš to taip pat nauda – juk sveikas, besišypsantis darbuotojas visada dirbs geriau ir našiau, nei nelaimingas ir paniuręs.“

Seminaruose – visa informacija apie dantų implantavimą

Baltijos implantologijos centro vadovas pakvietė atvykti į šio mėnesio pabaigoje organizuojamą nemokamą seminarą pacientams. Pasak Andriaus Kildos, dažnai žmonės nežino visos tiesos apie tai, kas iš tikrųjų yra šiuolaikinis dantų implantavimas ir kokias galimybes žmonėms jis suteikia. Sklando daug spėlionių, neteisingų mitų ir gandų. Seminarai – labai patogus būdas per trumpą laiką gauti maksimaliai daug informacijos. Atėję į seminarą žmonės galės užduoti labai individualius, būtent jų dantų problemas liečiančius klausimus ir gauti kompetentingus, patirtį turinčių specialistų atsakymus.

,,Žmonės turi teisę domėtis ir pasirinkti tai, kas, jų manymu, jiems yra geriausia. Reikia žinoti, kad būtų apie ką svajoti, o vėliau ir racionaliai suplanuoti, kaip tą svajonę pasiekti. Kai žinai, kur nori nueiti, tai ir nueini, – įsitikinęs klinikos vadovas. – Iš pradžių svarbu išdrįsti žengti tą vieną žingsnį savo naujų, gražių ir tvirtų dantų link.“

Komentarai

  • kokiu adresu jusu ieskoti?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų