„Sekundės“ nuotr.

Naujausių reitingų viršuje – socialdemokratai

Naujausių reitingų viršuje – socialdemokratai

Šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad lapkričio mėnesį visuomenė, atsižvelgusi į Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus atleidimo istoriją ir asmeninį jo bei Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės konfliktą, ministrę vertina nepalankiai.

Apklausoje vos 19,5 proc. respondentų A. Bilotaitę įvertino palankiai, o tuo tarpu 55,4 proc. – nepalankiai. Spalio mėnesį šie rodikliai buvo gerokai palankesni ministrės atžvilgiu – atitinkamai 30 ir 41,4 procento.

Vyriausybė ir jos veikla, visuomenės nuomone, taip pat nusipelnė blogesnio įvertinimo, negu spalio mėnesį. Šiuo metu Vyriausybe pasitiki 17,9 proc., nepasitiki – 45 proc. apklaustųjų. Prieš mėnesį rezultatai buvo atitinkamai 21,8 ir 43,3 procento.

Partijų reitinguose didelių pasikeitimų nėra. Vienvaldės „Vilmorus“ apklausos lyderės pozicijos toliau neužleidžia Lietuvos socialdemokratų partija, šiuo metu už ją Seimo rinkimuose balsuotų 15 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje išliko valdančioji Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija, kuriai pasitikėjimą reiškia 10,6 proc. apklaustųjų.

Trečiąją vietą apklausoje šiuo metu užima Demokratai „Vardan Lietuvos“, juos palaikytų 8,1 proc., 5 procentų kartelę taip pat peržengtų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“ bei Liberalų sąjūdis.
Tuo tarpu valdančiąja Laisvės partija pasitiki vos 1,6 proc. apklaustųjų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko lapkričio 10–19 dienomis, apklausta 1000 pilnamečių Lietuvos gyventojų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų