Šių egzotinių milžinų tiek užderėjo, kad moteris juokauja, jog teks Naujamiestyje rengti arbūzų festivalį, nes vieni tokio gausaus derliaus nesuvalgys. Ekologišku ūkininkavimu užsiimanti naujamiestietė atvirauja, kad kaip sportininkai prieš varžybas, taip ji kiekvieną pavasarį į žemę rankas suleidžianti su didžiuliu sportiniu azartu ir spėliojanti, kokiu derliumi rudenį džiaugsis. O jis kasmet vis kitoks – šiemet, be įprastinių daržovių, D. Jankauskienė pasodinusi ne tik kelių rūšių arbūzų, bet ir violetinių kukurūzų, lietuvio skrandžiui dar neįprastų batatų, juodų ar kaip gėlės žiedai atrodančių pipirų.
D. Jankauskienė šypsosi, kad daržas – jos stichija. Abu su vyru – kaimo vaikai, tad savęs neįsivaizduojantys mieste. Tačiau ūkininke Donata savęs taip pat nelaikanti – tai labiau atgaiva ir malonumas. Daržas jai turi būti ne tik maitintojas, bet džiaugsmo akims teikėjas, todėl sodyba skendi žieduose – jurginai, serenčiai, rugiagėlės bei kitos žydinčios gėlės iš tolo moja savo spalvotomis galvomis. Tiesa, dailiai tarsi su pincetu išravėtų lysvių Donatos darže taip pat nėra. Moteris atvirauja, kad ekologinis ūkininkavimas iš dalies tuo ir ypatingas, kad į viską reikia žiūrėti daug paprasčiau.
Jeigu braškyno neravėsite, uogų nematys paukščiai, o ir pačios uogos nesupus. Tas pats ir dėl bulvių – jeigu lysvės bus kruopščiai išravėtos, bulvės pradės žaliuoti, labai greitai išgaruos drėgmė, o tai šią vasarą itin aktualu“, – savotišką ekskursiją po savo valdas pradeda D. Jankauskienė.
Ekologinio ūkio savininkės teigimu, lietuviai nori geros prekinės išvaizdos, o jos kaina – chemiškai užaugintos daržovės. Tačiau ji sakosi įrodžiusi, kad aukščiausios kokybės daržovės gali augti ir ekologiškai.
Plačiau skaitykite liepos 28 dienos „Sekundės“ numeryje.
Komentarai
ŠAUNUOLIAI!!!,o į festivalį atvyktume..