Naujamiesčio gimnazijoje – netikėtas svečias

Naujamiesčio gimnazijoje – netikėtas svečias

Kol moksleiviai dėl karantino dienas leidžia namuose, Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijoje kone kas rytą į mokyklą skuba baltasis gandras. Raudonkojis kelis kartus snapu bandė pabelsti į mokyklos duris, bet supratęs, kad nebus įleistas, pasisukiojęs kieme skrenda toliau draugijos ieškoti. Mokyklos darbuotojai juokauja, kad tokio naujoko dar nėra turėję.

Pasak Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos direktorės Daivos Dirsienės, gandras mokyklos kieme pasirodė savaitės pradžioje, kai mokykla ištuštėjo. Vėliau paaiškėjo, kad naujasis naujamiestietis įsikūrė netoli mokyklos ir darželio.

„Jau kelintas rytas, kai sukiojasi mūsų kieme ir pasitinka ateinančiuosius į darbą. Labai keista, kad visiškai nebaikštus, labai drąsiai stipinėja po kiemą“, – pastebi D. Dirsienė.
Sužinojęs apie tokį svečią jau ir seniūnas mokyklos darbuotojų teiravosi, ar paukštis nėra sužeistas. Tačiau baltaplunksnis į tokį visai nepanašus. Gimnazijos direktorė svarsto, kad gandriukas jau supratęs, jog iš žmonių galintis gauti ir skanėstų, todėl taip drąsiai elgiasi.
„Netoli gyvenantys žmonės jį ir žuvies gabaliukais pavaišina, tad ir vaikšto pakiemiais. Jau kaip ir savas pasidaręs“, – šypsosi D. Dirsienė.

Nors paprastai gandro sugrįžimo diena švenčiama kovo 25-ąją, šią dieną senovės lietuviai vadindavo Blovieščiais, tačiau pirmieji gandrai Lietuvoje pasirodo jau kovo pradžioje.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų