Planuojama, kad autobusų stoties pašonėje naujojo daugiabučio statybos galėtų startuoti jau 2023-iaisiais. P. ŽIDONIO nuotr.

Naujam daugiabučiui – dvi idėjos

Naujam daugiabučiui – dvi idėjos

Panevėžio autobusų stoties pašonėje daugiabutį statyti planuojanti miesto Savivaldybė paskelbė tokio pastato idėjos projekto konkursą ir net paskyrė piniginius prizus pirmųjų trijų vietų laimėtojams.

Tačiau sulaukta tik dviejų pasiūlymų. Ar bent vienas jų tiks miestui, ekspertai nuspręsti turėtų netrukus.

„Projektai – gana savotiški. Jie kažkiek panašūs, bet kartu ir skirtingi. Vienas šiek tiek įdomesnis, bet jo aukštingumas kelia abejonių“, – gautus pasiūlymus apibendrino Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistas Arvydas Narkevičius.

„Jungiamoji“ ir „Nova pars“ – taip pavadinti Savivaldybei atsiųstieji darbai. Jų autoriai liks nežinioje, kol nebus atplėšti viešojo pirkimo vokai. Tą padaryti tikimasi dar šiemet.

Tuomet bus sprendžiama, ar projektai atitinka keliamus ekonominio naudingumo kriterijus.

Planuojama, kad jau po poros metų stoties pašonėje, kadaise stūksojusių kioskų vietoje, iškils 1 500 kv. m keturių aukštų pastatas su mansarda. Jo pirmuosiuose aukštuose įsikurtų Socialinių reikalų skyrius, o viršutiniuose apsigyventų į miestą atvykstantys dirbti trūkstami specialistai – pedagogai, medikai, menininkai ir kiti.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina negali būti didesnė nei 75 tūkst. eurų. Savivaldybė planuoja, kad daugiabučio statybos kainuotų apie 1,5 mln. eurų.

„Projektai – gana savotiški. Jie kažkiek panašūs, bet kartu ir skirtingi.“

A. Narkevičius

Pristatomi visuomenei

Beveik dviejų milijonų eurų dydžio sąmatą savo siūlomam statiniui apskaičiavo „Jungiamosios“ projektuotojai.

Jų vizijoje už tokią sumą modernus namas turėtų užpildyti spragą miesto centrinėje dalyje, nebaigtame formuoti kvartale. Pastatas projekte numatytas šviesiai pilkos spalvos, vyrauja mūras ir stiklo vitrinos.

Pigesnis, preliminariai 1,5 mln. eurų įkainotas projektas „Nova pars“ autorių pristatomas kaip moderni, bet santūri urbanistinė architektūrinė jungtis miesto centre. Šio pastato fasadas planuojamas iš tradicinių ir artimų tradicinėms modernių statybinių medžiagų. Derinamos šviesiai ir tamsiai taip pat pilkos spalvos.

Abiejų projektų autoriai viduje žada patogias patalpas darbuotojams ir jaukias, šviesias sąlygas butų gyventojams.

Šiuo metu abu darbus galima apžiūrėti Dailės galerijos Keramikos paviljone, kur jie eksponuojami visuomenei.

„Lankytojai gali įvertinti siūlomus projektus“, – teigė A. Narkevičius.

Štai tokių dviejų pasiūlymų sulaukė Savivaldybė, paskelbusi būsimojo daugiabučio projekto konkursą.

Štai tokių dviejų pasiūlymų sulaukė Savivaldybė, paskelbusi būsimojo daugiabučio projekto konkursą.

Rinks komisija

Visgi renkantis, kaip atrodys būsimasis daugiabutis, svariausią žodį tars Savivaldybės atstovų ir miesto architektų sudaryta komisija. Ši ekspertų komanda aptarti pateiktų siūlymų planuoja rinktis gruodžio 21-ąją.

„Sprendimą sunku prognozuoti. Gali nutikti, kad ir visai nebus laimėtojo ir idėjų konkursą teks pakartoti“, – neatmeta A. Narkevičius.

Paskelbus projektų konkursą, buvo pažadėti piniginiai prizai konkurse pirmąsias tris vietas užėmusiems dalyviams. I vietos laimėtojui buvo numatyta įteikti 3 000 eurų, II vietos – 2 000 eurų ir III vietos – 1 000 eurų premijas.

Pastarosios, jei visgi bus išrinktas nugalėtojas, nebeprireiks.

„Už projektavimą numatyta 67 tūkst. eurų. Tai nėra dideli pinigai, įvertinus infliacijos augimą šiais metais. Tad buvo galima tikėtis, kad projektų daugiabučiui nebus daug“, – mano specialistas.

Pasak A. Narkevičiaus, paruošti tokį projektą architektams brangiai kainuoja. Jie kuriam laikui turi atidėti į šalį savo užsakymus ir skirti visą dėmesį Savivaldybės idėjai.

„Pastaruoju metu Savivaldybei nesiseka su rangovų paieška viešuosiuose pirkimuose. Mūsų kainos nebeina koja kojon su rinkos kainomis, todėl taip ir nutinka“, – mano specialistas.

Naujo daugiabučio miesto centre projektavimo startas geriausiu atveju tikėtinas kitais metais, o statybos, pagal optimistinį variantą, galėtų prasidėti 2023-aisiais.

Komentarai

  • Mieloji,greičiau Autobusų stotį statykite.

  • Iš tokio namo bus gražus vaizdelis i supuvusia stoti

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų