Pernai dėl karantino ribojimų su žiūrovais turėjęs mažai tiesioginio kontakto, teatro komanda šį sezoną kvies ne tik į spektaklius, bet ir susitikimus su kultūros atstovais, edukacinius užsiėmimus. P. Židonio nuotr.

Naujajame teatro sezone – staigmenos žiūrovams

Naujajame teatro sezone – staigmenos žiūrovams

 

Trijų panevėžiečių Pauliaus Jakubėno, Sauliaus Požersko ir Deivido Tepcovo, dirbančių Juozo Miltinio dramos teatre, sukurtu neįprastu, šviesas, muziką ir tapybą sujungiančiu meno kūriniu teatras atidarė naująjį sezoną su pliuso ženklu.

Pernai dėl karantino ribojimų su žiūrovais turėjęs mažai tiesioginio kontakto, teatras vėl atveria duris, kviesdamas į spektaklius, susitikimus su kultūros atstovais, edukacinius užsiėmimus.

Jau rugsėjo 16–17 dienomis laukia išskirtinis įvykis – konferencija „80+“.

Šiuo žaismingu pavadinimu norėjome akcentuoti, kad orientuojamės ne tik į akademinę bendruomenę, bet į visus panevėžiečius ir miesto svečius, kuriems įdomi miesto legendą kūrusio teatro istorija“, – sako viena iš renginio sumanytojų, teatro literatūrinės dalies vedėja Ramunė Balevičiūtė.

Renginys skirtas paminėti pernai Panevėžio dramos teatro sutiktą 80-metį bei sujungti mokslinius tyrimus su gyvąja teatro istorija. Konferencijoje pranešimus skaitys teatrologai ir Juozo Miltinio palikimo tyrinėtojai, prisiminimais dalysis su garsiuoju režisieriumi dirbę ir su juo laike prasilenkę aktoriai. Žiūrovai bus kviečiami į dokumentinio filmo apie J. Miltinį peržiūrą. Be to, su teatru bendradarbiaujantis J. Miltinio palikimo studijų centras pakvies apsilankyti Maestro bute Algirdo gatvėje ir apžiūrėti išskirtinį režisieriaus fondą, kuris yra pripažintas nacionalinės reikšmės kolekcija ir įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Renginį rugsėjo 17-ąją vainikuos režisieriaus Aleksandro Špilevojaus spektaklis „Irano konferencija“.

Juozo Miltinio dramos teatras naują sezoną pradėjo instaliacija „Perspective“, kurioje atskleidžiamos naujausių šviesų technologijų galimybės.

Rengia premjeras

Tarp šio sezono premjerų žiūrovai turės galimybę išvysti režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklį „Idominėjas“, sukurtą pagal šiuolaikinio vokiečių dramaturgo Rolando Šimelfenigo pjesę.

Pandemijos metu nieko nekūriau. Daviau sau žodį, kad, jeigu gamta taip pabangavo ir sustojo, tai ir aš, kaip gamtos dalis, sustosiu. O dabar pradėjau kurti „Idominėją“ ir laukiu pristatymo žiūrovams“, – pasakoja A. Jankevičius.

Kūrybos stygių pandemijos metu jautė ir režisierė Kotryna Siaurusaitytė. Ji su aktoriais rengia premjerą – spektaklį „Apsiaustas“ pagal rusų klasiko Nikolajaus Gogolio apysaką.

Pradžia buvo pati sudėtingiausia. Sudėtinga įsivažiuoti, tačiau vėl atrandu teatro studiją ir iš naujo suprantu, dėl ko čia esu, dėl ko noriu kurti ir kad myliu tai, ką darau. Kol kas jis yra svarbiausias mano darbas, ši premjera man yra didžiulis iššūkis ir laukimas“, – patirtimi dalijasi K. Siaurusaitytė.

Jos kuriamas spektaklis nebus eilinis – jame mažai teksto, bus daugiau vizualinio įkvėpimo, muzikos, fizinio teatro, žiūrovui bus stengiamasi informaciją perteikti judesiais ir jausmais.

Šis spektaklis apie vieną žmogų prieš visą pasaulį“, – intriguoja režisierė.

Teatras be sienų

J. Miltinio dramos teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus teigia, kad naujajame sezone žiūrovams netrūks kontakto su kultūra: laukia ne tik naujos ir praėjusį pavasarį pasirodžiusios premjeros, bet ir įvairios edukacinės veiklos, susitikimai su panevėžiečiais ar iš Panevėžio kilusiais menininkais bei kultūros atstovais.

Po naujųjų metų laukia labai daug naujų dalykų. Dar daugiau įdomių naujų teatrinių formų žada kompozitorius Arturas Bumšteinas ir iš Panevėžio kilęs šiuolaikinių šokių kūrėjas ir atlikėjas Marius Pinigis, kursiantis su mūsų teatro aktoriais fizinio teatro spektaklį. Labai smagu, kad ir jaunimas įsitraukia į veiklas. Teatro apšvietėjai, garso režisieriai jau kartu padarė „Perspective“. Juos atrasti galite ir už teatro ribų, jie siūlo naujas meno formas ir daugelį kitų dalykų“, – džiaugiasi meno vadovas.

Šį sezoną Juozo Miltinio dramos teatras ir toliau dirbs su jaunimu: bus pasiūlytos atnaujintos edukacinės programos, sukurtas naujas virtualus teatro istorijai skirtas žaidimas, veiks teatro studija.

Kelsis į siauruką

Teatro direktorius Antanas Venckus, pristatydamas naująjį sezoną, viliasi, kad šįkart gali pavykti įgyvendinti vieną iš labiausiai intriguojančių naujų projektų su siauruku – įstaiga „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“.

Jau labai greitu metu atnaujinsime santykius ir draugystę su Panevėžio siauruku, traukinių stotimi, atėjus naujam direktoriui ieškom bendros kalbos. Tiek mes, tiek jie esame kupini pasiūlymų, ten yra tikrai daug erdvių, kuriose galima pritraukti žiūrovus. Bendra veikla turėtų padaryti Panevėžį labiau patraukliu, įdomiu ir kuriančiu miestu“, – sako A. Venckus.

Teatras dirbs pagal Lietuvos įstatymuose numatytus reikalavimus ir į patalpas bei renginius įleis tik asmenis, turinčius galimybių pasus.

Aš tikiuosi, kad visi sąmoningi žmonės, pasiilgę kultūros, įsigis ir galimybių pasą. O galų gale didžiulė svajonė yra, kad visi būtume sveiki ir ateity nereiktų jokių draudimų ar galimybių pasų. Mes norim dirbti taip, kad žiūrovas jaustųsi gerai ir patogiai. Negalime gyventi kadaise sukurta teatro legenda – turime dirbti taip, kad patys sukurtume legendą“, – optimistiškai į ateitį žvelgia A. Venckus.

Komentarai

  • nesamones ziuredamas sotus nebusi

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų