EPA-ELTA nuotr.

Naująja Jungtinės Karalystės premjere išrinkta L. Truss

Naująja Jungtinės Karalystės premjere išrinkta L. Truss

Naująja Jungtinės Karalystės (JK) premjere išrinkta užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Kaip pranešama, už L. Truss kandidatūrą balsavo 81 326 Konservatorių partijos nariai. Ji įveikė savo pagrindinį konkurentą, buvusį iždo kanclerį Rishį Sunaką, kuris surinko 60 399 partijos narių balsus.

Paskelbus balsavimo rezultatus, L. Truss pasakė trumpą pergalės kalbą, kurioje teigė, kad jai yra „garbė“ būti išrinktai „po vieno ilgiausių istorijoje pokalbių dėl darbo“. Ji pažadėjo savo kadencijos metu įgyvendinti „ryžtingą planą“, pagal kurį sieks sumažinti mokesčius ir pažaboti dabartinę energetikos krizę.

Kai kurios šalies žiniasklaidos priemonės rašė, kad L. Truss kadencijos pradžia bus itin sunki, nes ji iš ankstesnės vyriausybės paveldės itin daug problemų.

47-erių L. Truss taps tik trečiąja JK moterimi ministre pirmininke. Prieš tai šias pareigas yra ėjusios politikės Theresa May ir Margaret Thatcher.

Naujoji premjerė darbą pradės antradienį. Ji pirmiausiai nuvyks į Balmoralo pilį Škotijoje, kur susitiks su karaliene Elžbieta II. Ten monarchė oficialiai pakvies L. Truss jos vardu suformuoti naują vyriausybę.

JK premjero postas atsilaisvino, kai iš jo po virtinės skandalų pasitraukė Borisas Johnsonas. Kartu jis atsistatydino ir iš valdančiosios Konservatorių partijos pirmininko pareigų. Partijos pirmininkas tradiciškai nominuojamas tapti šalies premjeru, tad partija liepą pradėjo naujo lyderio paieškas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų