Panevėžio apygardos teismas. „Sekundės“ nuotr.

Naujagimį nužudžiusiai anykštėnei skirta laisvės atėmimo bausmė

Naujagimį nužudžiusiai anykštėnei skirta laisvės atėmimo bausmė

Panevėžio apygardos teismas pripažino Anykščių gyventoją kalta dėl mažamečio bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo ir skyrė jai 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendžiui įsiteisėjus bausmę kaltinamoji turės atlikti pataisos namuose.

Bylos duomenimis, negyvas naujagimis buvo rastas vienos Anykščių rajone esančios sodų bendrijos sodo namelyje įrengtoje lauko tualeto išmatų duobėje. Medicinos ekspertai nustatė, kad mažylis mirė uždusęs.

Bylą uždaruose teismo posėdžiuose išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad moters kaltę įrodo byloje apklaustų liudytojų – kaltinamosios šeimos narių, medikų, ekspertų parodymai, jos mobiliojo telefono duomenys, kiti bylos įrodymai.

Nors moteris neigė padariusi nusikaltimą, jos parodymus teismas atmetė kaip prieštaraujančius byloje surinktiems ir ištirtiems įrodymams ir vertino juos kaip kaltinamosios pasirinktą gynybos būdą.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad nėra kaltinamosios atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, moteris anksčiau neteista, dirba ir mokosi, yra charakterizuojama teigiamai.

Teismas pažymėjo, kad kaltinamoji padarė tyčinį sunkų nusikaltimą, už kurį įstatymas numato išimtinai tik laisvės atėmimo bausmę.

Įvertinęs visus bausmės skyrimui reikšmingus duomenis, teismas padarė išvadą, kad kaltinamajai skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė šiuo atveju atitinka teisingumo principą ir bus pakankama ne tik nubausti kaltinamąją, bet ir sulaikyti ją nuo naujų nusikaltimų darymo.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų