„Sekundės“ nuotr.

Nauja tvarka ištuštino slaugos ligonines

Nauja tvarka ištuštino slaugos ligonines

Senstant visuomenei, slaugos paslaugų poreikis auga, tačiau Panevėžio rajone slaugos ligoninės tuštėja.

Vasarą uždaryta Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė durų pacientams veikiausiai nebepravers.
Panevėžio rajono savivaldybė pacientų antplūdžio nebesitiki, mat nuo šių metų spalio pradžios slaugos paslaugas galės gauti tik tie pacientai, kurie be kitų žmonių pagalbos nebepajėgūs išsiversti.
Kaip teigė Panevėžio rajono poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Aušra Indriliūnaitė, šių metų pavasarį buvo nuspręsta laikinai, iki rugsėjo pabaigos, uždaryti Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Motyvuojama, kad tokį sprendimą teko priimti, kai iš penkiolikos lovų užimtos tebuvo dvi. Pacientai ir dirbęs personalas turėjo pasirinkti kitą artimiausią Panevėžio rajono slaugos įstaigą – Naujamiestyje arba Ramygaloje.

Įprastai rudenį pacientų skaičius slaugos ligoninėje išaugdavo. Buvo ir tokių metų, kai visų norinčiųjų sutalpinti nepavykdavo – rajono gyventojai eilėje laukdavo po kelis mėnesius. Tačiau, pasak A. Indriliūnaitės, dabar situacija visiškai pasikeitusi.

„Buvo nuspręsta Krekenavos slaugos ligoninės darbą laikinai stabdyti iki rugsėjo pabaigos, tačiau matome, kad dėl sumažėjusio pacientų srauto neracionalu atidaryti ligoninę, kai laisvų vietų yra kitose dviejose rajono slaugos įstaigose: Ramygaloje – 7, o Naujamiestyje – trys“, – teigė A. Indriliūnaitė.
Iš viso Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje slaugomi 21, o Naujamiesčio – 22 pacientai. Vos kiek mažiau nei pusė jų už slaugymą moka iš savo kišenės.
„Jeigu yra poreikis, prašome – galima pacientą paguldyti kad ir tą pačią dieną“, – pabrėžė medikė.

Visą straipsnį skaitykite spalio 6 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų