Nauja partija renka armiją

Nauja partija renka armiją

Iki savivaldos rinkimų belikus šiek tiek daugiau nei metams, parlamentaro Sauliaus Skvernelio kuriama partija renka armiją regionuose.

Sulaukė kvietimų

Atskirų šalies savivaldybių politiniai lyderiai jau viešai pasiskelbė prisijungiantys prie būsimos centro kairės politinės jėgos. Panevėžyje ekspremjero komandai sekasi ne taip gerai. Aukštaitijos sostinėje kol kas ji suskaičiuoja vos dvi dešimtis sekėjų.

Tapti naujo politinio darinio – demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariais kvietimo sulaukė ir Panevėžio tarybos nariai.

Demokratų frakcijos Seime narys Tomas Tomilinas teigė pateikęs pasiūlymus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) anksčiau susijusiems politikams vicemerui Laurui Jagminui bei valdančiųjų atstovui Rimantui Narkūnui.

„Didelį norą prisijungti yra pats išsakęs Povilas Urbšys – svarstysime jo pasiūlymą“, – teigė T. Tomilinas.

Anot jo, iš pakviestųjų Tarybos narių atsakymo dar laukiantis.

Panevėžiečiai atsargūs

Pasak parlamentaro, šiuo metu Panevėžyje yra maždaug 20 žmonių – švietimo, sveikatos sistemos lyderių, buvusių pareigūnų, pareiškusių norą tapti naujos partijos steigėjais ir netgi jau užregistravusių savo duomenis. T. Tomilino teigimu, daugiausia jų nepartiniai, bet yra ir LVŽS narių.

Būsimosios partijos gretas formuojantis seimūnas pripažįsta, jog tokie skaičiai Aukštaitijos sostinėje yra labai maži.

„Nedarau nieko, kas pakenktų P. Žaguniui.“
T. Tomilinas

„Šiauliuose turime jau 100 narių, reikia pripažinti, kad net Pasvalyje daugiau nei Panevėžyje“, – sako T. Tomilinas.

Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigėjai Panevėžyje lūžio taško tikisi po gruodžio 13-osios. Tądien į miestą planuojama atsiųsti naujosios politinės jėgos „sunkiąją artileriją“.

Merui nekenkia

Dar mažesnis susidomėjimas būsimąja partija Panevėžio rajone. Visgi T. Tomilinas prasitaria nededantis daug pastangų, kad rajono politikus persiviliotų pas demokratus.

„Aš labai palaikau pagarbius ir konstruktyvius santykius su rajono meru. Nedarau nieko, kas pakenktų P. Žaguniui, su juo bendradarbiauju ir jei kada nors jis arba jo komanda svarstytų ateiti pas mus, būčiau laimingas, tačiau tikrai manau, kad šiame etape nieko panašaus neįvyks“, – sako T. Tomilinas.

Tačiau, anot jo, regione steigėjų gretos pilnėja. Seimūno teigimu, artimiausiu metu nauja frakcija atsiras Pasvalio rajono taryboje: į S. Skvernelio pusę pereina būrys buvusių valstiečių.

„Dauguma Pasvalio LVŽS lyderių pareiškė norą dalyvauti politikoje su mūsų jėga. Tai rizikingas sprendimas. Labai rizikinga palikti partiją, kuri turi finansavimą, geras pozicijas, ir eiti į nežinią. Matyt, pasvaliečiai ir visi kiti, kurie jungiasi prie mūsų, LVŽS pasigedo dėmesio, turbūt buvo per daug abejingumo ir partijos narių ignoravimo“, – sako T. Tomilinas.

T. Tomilinas teigia jungtis prie kuriamos partijos pakvietęs du Panevėžio tarybos narius, o P. Urbšys pats pasisiūlęs. „Sekundės“ nuotr.

Atsakymo dar nedavė

Panevėžio tarybos valdančiųjų atstovas R. Narkūnas patvirtino, kad ir jis, ir vicemeras L. Jagminas gavę kvietimą jungtis prie kuriamos partijos, tačiau atsakymo dar nedavę.

„Tokį žingsnį reikia rimtai apsvarstyti, kokios deklaruojamos vertybės, kokia komanda“, – teigė R. Narkūnas.

Jis į miesto Tarybą prieš trejetą metų išrinktas LVŽS sąraše, nors į jį buvo įrašytas kaip nepartinis. Pagal tą patį sąrašą į Tarybą pateko ir L. Jagminas. Šis kaip valstiečių atstovas buvo užėmęs politinio pasitikėjimo postą – ėjo mero Ryčio Račkausko patarėjo pareigas. Pernai į Seimą išrinkus valstietį Deividą Labanavičių, jo atlaisvinta vieta Taryboje pagal LVŽS sąrašą atiteko L. Jagminui. Jaunasis politikas valstiečių frakcijai Taryboje iškėlė ultimatumą: prie jos jungsis, jei šioji palaikys jo kandidatūrą į vicemerus. Tokia sąlyga netiko valstiečiams, o L. Jagminas, pasitraukęs iš LVŽS, užsitikrino valdančiosios daugumos palaikymą ir vicemero postą.

Svarstymuose ir judėjimas

Panevėžio tarybos opozicijoje keturias vietas turinčio pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis, buvęs Seimo narys Povilas Urbšys teigia irgi svarstantis galimybę jungtis prie naujosios partijos.

„Matot, yra taip, kad aš nežinau, ar buvo kvietimai tapti steigėjais. Ten gal buvo kvietimas prisijungti ir dalyvauti svarstant apie prisijungimą. Tą dalyką darė tos frakcijos Seimo nariai, kurie vienaip ar kitaip kontaktuoja su įvairiais žmonėmis. Toks pakvietimas, galima sakyti, taip, buvo“, – paklaustas, ar sulaukęs ekspremjero S. Skvernelio komandos kvietimo prisijungti, ar pats pasisiūlęs į būsimąją partiją, aiškino P. Urbšys.

Politikas leido suprasti, kad dalyvavimas naujos partijos veikloje priklausys ne tik nuo jos deklaruojamų idėjų, bet ir kompanijos.

„Bet kokios besikuriančios partijos idėjos ir vertybės visada deklaruojamos gražios, bet viską nulemia, kokie į ją ateina žmonės. Tada ir išryškėja, ar partija tampa toms idėjoms atstovaujanti politinė jėga, ar ta jėga tampa tik tam tikras žmonių susibūrimas, kurie kiekvieną sykį buriasi atsiradus naujam dariniui“, – kalbėjo Panevėžio tarybos narys.

Paskui S. Skvernelį norėtų pasukti ir būrys judėjimo „Kartu“ žmonių. P. Urbšys pripažino, jog judėjime yra narių, svarstančių galimybę jungtis prie naujos partijos.

Piršlio duetas iširo

P. Urbšys ir S. Skvernelis kurį laiką politiniu keliu jau žingsniavo drauge. Panevėžietis ne kartą yra viešai pasakojęs, kad tai jis prieš 2016 metų Seimo rinkimus pats suvedė S. Skvernelį su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu.

„Tuomet jau buvo įsiplieskęs konfliktas tarp Seimo pirmininkės L. Graužinienės ir prezidentės, įvyko garsusis vieno kalinio pabėgimas su ginklu. S. Skvernelis lyg ir buvo pasiruošęs trauktis iš einamų pareigų. Tuomet įvyko pirmas suvedimas su R. Karbauskiu ir aš jam pasakiau: „Tu neturi teisės trauktis. Turi galimybių ateity būti ir premjeru, o gal ir prezidentu.“ Prezidentu jis netapo, bet premjeru – tapo. Pats R. Karbauskis pasakė, kad tu vienintelis gali mus suvesti. Iš tikrųjų, nes R. Karbauskis yra verslininkas, o S. Skvernelis – buvęs pareigūnas. Aš buvau kaip chemikas, kuriam pavyko tą darinį suburti. Tas tandemas kurį laiką veikė pozityviai“, – „Žinių radijui“ prieš trejetą mėnesių kalbėjo P. Urbšys.

Į politinį olimpą LVŽS atvedusio tandemo piršlys, ir pats tuomet į Seimą atėjęs su valstiečiais, maudėsi dosnaus politinio dėmesio fontanuose. Visgi jau 2018-aisiais P. Urbšys paliko LVŽS. Dar po metų seimūnas patyrė nesėkmę rinkimuose į Panevėžio mero postą, tačiau buvo išrinktas į miesto Tarybą. Tąkart parlamentaras eilinio Tarybos nario mandato atsisakė ir pasiliko Seime, tačiau 2020-aisiais Seimo rinkimuose patys panevėžiečiai su juo nebepratęsė darbo sutarties. Nebeišrinktas į Seimą P. Urbšys susigrąžino atsisakytąjį Panevėžio tarybos nario mandatą ir dirba jos opozicijoje.

Komentarai

  • Už nugriautą Garsą panevėžiečiai padėkokim Skverneliui.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų