NATO naikintuvus „maitins“ prie Panevėžio

NATO naikintuvus „maitins“ prie Panevėžio

Apie tai, kad prieš kelias dešimtis metų į Panevėžio pačioje pašonėje esančio Pajuosčio karinę teritoriją riedėjo traukiniai, dabar liudija tik užsilikę nebaigti ardyti geležinkelio bėgiai, kertantys asfalto kelią, iš Panevėžio vedantį į Trakiškį.

Tačiau jau visai netrukus šia geležinkelio atšaka traukiniai vėl pajudės. Ja bus gabenamas kuras į Pajuostyje planuojamą statyti strateginį NATO objektą – aviacinio kuro bazę.

Šioji Pajuosčio karinio dalinio teritorijoje turėtų iškilti jau po pusantrų metų.

Į šią bazę kuras bus vežamas traukiniais iš Mažeikių rajone esančios „Orlen Lietuva“ naftos perdirbimo įmonės per Panevėžį, o nuo jo – per atstatytą geležinkelio atšaką, vesiančią iki pat Pajuosčio.

Aviacinio kuro bazės Panevėžio pašonėje statyboms NATO skiria daugiau nei 10 milijonų eurų.

O sovietmečiu nutiestą, tačiau stojus nepriklausomybei išardytą geležinkelio atšaką imasi atkurti pati Lietuva. Planuojama 3,2 kilometro geležinkelio ruožą nuo Panevėžio iki Pajuosčio atstatyti apytikriai už 3,5–4,5 mln. eurų.

Visą straipsnį skaitykite birželio 10 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Kuro bazė prie Panevėžio. Bomba miestui. Siaubas. O juk aerodromas tai Šiauliuose.

    • Nepradėkit maižiot iš baimės Jei reikės stosim ginti tėvinės

      • Atsakyti
  • Kodel reikia rasyti,kad visi zinotu,kur bus kuro baze,taigi priesai gal irgi moka is lietuviu kalbos issiversti,viska paraso,viska parodo,kvaila gal visgi taip daryti ir rasyti

  • Kas raso strategiska informacija,rusai tais begeis veze viska,o musiskiai kaip visada isarde,juokinga,dabar praplaus apie penkis milijonus kazkur uz 3km

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų