Su kamuoliu – E. Grygorenko. T. Šiaudinio nuotr.

Namuose – tik taškas

LFF Pirmos lygos dešimtame ture „Panevėžio“ futbolininkai namuose susitiko su Vilniaus „Vyčio“ ekipa, įvartis 89-ąją minutę panevėžiečiams padėjo išplėšti lygiąsias 1:1 (0:0).

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo „Panevėžio“ futbolininkai, tačiau tai nedavė jokių vaisių. 13 min. Neblogą šansą turėjo japonas Mitani Tsubasa, kuris sulaukė perdavimo iš Tado Markevičiaus, tačiau japono smūgiuotą kamuolį galva išmušė „Vyčio“ gynėjas.

16 min. Charlesas Atsina galėjo išvesti „Panevėžį“ į priekį: po Manto Savėno prasiveržimo į baudos aikštelę prie atšokusio kamuolio suskubęs puolėjas pataikė į „Vyčio“ gynėją.

20 min. „Vyčio“ futbolininkai atsakė pirmu savo smūgiu į „Panevėžio“ vartus. Kamuolį už galinės vartų linijos nukreipė Marius Suvaizdis, tačiau po kampinio svečiams nieko sukurti nepavyko. Kėlinio viduryje po kampinio „Vyčio“ vartininkui nepavyko sugraubyti kamuolio, tačiau baudos aikštelėje buvęs gynėjas likvidavo pavojų ir „Panevėžio“ futbolininkai nespėjo rimčiau pagrasinti svečių vartams.

Kėlinio eigoje ne kartą į varžovų vartus bandė smūgiuoti M. Savėnas, tačiau visi kapitono smūgiai skriejo virš vartų.

Antrajame kėlinyje žaidimo tempas išliko panašus kaip ir pirmajame, tačiau pirmieji pasižymėjo svečių komandos žaidėjai. 64 min. į priekį išsiveržė Vilniaus „Vyčio“ komanda (0:1), pasižymėjo Tomašas Symulevič.

Po šio įvarčio „Panevėžio“ žaidimas suaktyvėjo, nors progų buvo sukurta, tačiau pralaužti „Vyčio“ gynybos nepavyko. 74 min. į „Vyčio“ baudos aikštelę veržėsi net tris „Panevėžio“ futbolininkai, su kamuoliu buvęs T. Markevičius nusprendė smūgiuoti į vartus, tačiau jo sprendimas nepasiteisino. 83 min. progą turėjo Esuardo Grygorenko, tačiau ukrainiečio smūgiuotas kamuolys skriejo pro šalį.

Likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos „Panevėžio“ futbolininkai dar labiau užspaudė svečius iš Vilniaus. Galiausiai 89 min. jų pastangos davė rezultatų: po M. Savėno baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą, prie kamuolio pirmas suspėjo E. Grygorenko, kuris galva nukreipė kamuolį į varžovų vartus – 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio panevėžiečiai dar bandė rezultatą persverti, tačiau to padaryti nepavyko. Jau per pridėtą teisėjo laiką šalia baudos aikštelės prieigų buvo pargriautas M. Savėnas, tačiau šioje situacijoje žaidimą ranka užfiksavo teisėjas.

Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko, Tsubasa Mitani (69` Ronaldas Misiūnas), Charlesas Atsina (71′ Vilius Giedraitis), Arnas Ribokas.

Artimiausias rungtynes „Panevėžys“ žais namuose penktadienį birželio 9 dieną prieš Telšių „Džiugo“ ekipą, rungtynių pradžia – 19:30. Įdomu tai, kad šios ekipos susitiks ir LFF taurės aštuntfinalyje.

Kiti Pirmos lygos X turo rezultatai: Tauragės „Tauras“ – Telšių „Džiugas“ 2:3 (0:2), „Utenis B“ – Klaipėdos „Koralas“ 0:3 (0:1), Kėdainių „Nevėžis“ – „Pakruojis“ 0:1 (0:0), Gargždų „Banga“ – „Šilutė“ 1:1 (0:1).

Rikiuotė: 1 vt. „Pakruojis“ 20 taškų (po 10 rungt.), 2 vt. „Vilniaus Vytis“ 20 (9 rungt.), 3 vt. „Stumbras B“ 20 (9), 4 vt. „Banga“ 17 (po 9 rungt.), 5 vt. „Dainava“ 17 (9), 6 vt. „Palanga“ 16 (8), 7 vt. „Nevėžis“ 15 (10), 8 vt. „Džiugas“ 12 (9), 9 vt. „Panevėžys“ 11 (9), 10 vt. „Šilutė“ 11 (10), 11 vt. „Trakai B“ 10 (8), 12 vt. „Koralas“ 10 (10), 13 vt. „Tauras“ 6 (9), 14 vt. „Žalgiris B“ 5 (8), 15 vt. „Utenis B“ 0 (9).