„Panevėžio specialaus autotransporto“ nuotr.

Namų pirmininkams krauna kurjerių darbą

Namų pirmininkams krauna kurjerių darbą

Jau kitą savaitę Panevėžyje planuojamas pradėti kibirėlių maisto atliekoms dalijimas gyventojams dar nė nestartavęs jau kelia pasipiktinimą.

Skirtingai nei kituose miestuose, Panevėžio savivaldybė nusprendė šį darbą užkrauti daugiabučių bendrijų pirmininkams. Šie, sužinoję, kad neatlygintinai teks dirbti kurjerio darbą, entuziazmu netrykšta, o kai kurie nusiteikę kibirėlių išvis nedalinti. Kylant pirmininkų nepasitenkinimui, Savivaldybė bando apeliuoti į bendruomeniškumą.

Panevėžio savivaldybei pranešus, kad jau nuo kovo 1-osios bus pradėti dalyti maisto atliekoms skirti rudi kibirėliai, kilo nemenkas ažiotažas.
Didžiausią pasipiktinimo bangą sukėlė ne pati idėja, kad virtuvėje teks surasti vietos dar vienai šiukšliadėžei, o dalijimo tvarka.
Vilniuje maisto atliekų kibirėlius ir oranžinius maišelius gyventojai galėjo jiems patogiu metu atsiimti prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse, Biržų gyventojams kibirėliai buvo palikti kiekvienam prie buto durų. O Panevėžyje nuspręsta eiti dar kitu keliu – kibirėlius dalyti patikėti namų pirmininkams, nors pagal pareigas tokie darbai jiems nepriklauso.
Savivaldybė ramina, kad pirmininkams dėl to didelių rūpesčių nekils – jiems kibirėliai bus atvežti tiesiai prie daugiabučio, tereikės juos išdalyti. Tiesa, dalijimo procese dalyvaujančios Savivaldybės įmonės „Panevėžio būstas“, Panevėžio butų ūkis ir „Panevėžio specialus autotransportas“ už vieno kibirėlio atvežimą iki daugiabučio uždirbs po 25 centus. Kitaip tariant, jei, tarkim, Kniaudiškių gatvėje daugiabutis turi 100 butų, iki jo iš Pilėnų g. esančios AB „Panevėžio specialus autotransportas“ atvežęs tiek kibirėlių Panevėžio butų ūkis gaus 25 eurus.
Tačiau daugiabučių pirmininkai už gerokai sudėtingesnį darbą – atliekų indų išdalinimą gyventojams – geriausiu atveju sulauks tik „ačiū“.

Kratosi primestos atsakomybės

Dviejų daugiabučių – Vilniaus gatvės 19-ojo ir Kniaudiškių gatvės 83-iojo – bendrijoms vadovaujanti Danguolė Kundelienė neslepia nė neplanuojanti žaisti pagal Savivaldybės primestas taisykles. Jos nuomone, Savivaldybė elgiasi labai negražiai, įpareigodama namų pirmininkus dirbti darbą, kuris jiems nepriklauso, ir dar be jokio atlygio.
„Tikrai nesu nusiteikusi nemokamai dirbti, patys gauna pinigus, patys tegul ir rūpinasi, kaip tuos kibirėlius išdalinti. Jeigu Savivaldybė šiam projektui gavo lėšų, tegul jį pati ir įgyvendina iki galo, o ne nuleidžia ant namų pirmininkų galvos“, – piktinosi D. Kundelienė.

 

Visą straipsnį skaitykite vasario 21 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Ne koks čia darbas. Biški užpakalius pajudint ir jau tragedija. Gaunas algas, pasijudinkit.

  • Nelabai jie turi darbo, nieko tokio kad padalins kibirėlius, juk gauna atlyginimą

  • O maišiukų neduos gudragalviai – vėl iš mūsų kišenių , o už vandenį kurį naudosim kibirėliams plauti – kas apmokės.Kainas susikėlėt , tai dirbti turi kiti. Sveika San epideminė…….

  • Manau, kad reiktu suvokti fakta, kad zmones kelia daugiau dramos nei kad cia kazkas negerai. Juk maista metat ir dabar i misru konteineri maise, tai ar smirda kazka? Tai pasikeis labai mazai ir metant ta maista atskirai maisiuke, juk mesiut uzrista i konteineri. Jau maiseliu namuose neberasit? Juk kai apsipirkinejat dauguma imam maiselius, nu galu gale lieka ar tai nuo batono maiselis, tai i ji galima irgi deti.O pirmininkaio tai juokingi, jusu nepraso gi eit ir dalint, raso kad atves i vieta ir reikes tiesiog atiduoti zmogui i rankas arba pakabint ant duru rankenos kaip kad buvo kai Pilenu daugiabucima dalino. Bukit samoiningesni ir maziau skuskites, nes tikrai juokas ima is kai kuriu

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų