Namai Panevėžyje – kaip išsirinkti ir neapsirikti?

Namai Panevėžyje – kaip išsirinkti ir neapsirikti?

Svajojantiems apie nuosavą būstą, namai Panevėžyje suteikia galimybę nušauti net kelis zuikius vienu šūviu. Panevėžys yra penktasis pagal dydį Lietuvos miestas su gerai išvystyta infrastruktūra, susisiekimu, čia galima rasti ir pakankamai platų pramogų bei paslaugų pasirinkimą. Kita vertus, būdamas mažesnis už Vilnių ar Kauną, Panevėžys gali pasiūlyti ramesnį gyvenimo būdą ir gerokai žemesnes nekilnojamo turto kainas.

Jei ilgai svajojate apie nuosavą namą, tačiau atidėliojate jo įsigijimą bijodami finansinių įsipareigojimų naštos, būtinai patikrinkite skelbimus Panevėžyje – tikėtina, kad būtent čia atrasite savo lūkesčius ir galimybes atitinkantį variantą.

Kur yra perkamiausi namai Panevėžyje?

Vienas iš pagrindinių vidutinio dydžio miesto privalumų yra greitas ir patogus susisiekimas. Čia strategiškai svarbiausi taškai pasiekiami lengvai iš bet kurios miesto pusės, todėl renkantis namą Panevėžyje galima ne tiek koncentruotis į mikrorajono atstumą nuo centro, kiek į tai kokioje aplinkoje norėtumėte gyventi.

Šiuo metu populiarūs namai Klaipėdoje, Kniaudiškiuose, Molainiuose, Pilėnuose, Skaistakalnyje, Soduose, Stetiškėse, Tulpėse, Vaivadose, arba Žemaičių, Pramonės, Rožės rajonuose. Norintiems atsidurti kuo arčiau gamtos aktualūs namai Senvagėje arba jos apylinkėse. Kairiajame Nevėžio krante esanti Senvagė yra viena labiausiai sutvarkytų ir poilsiui pritaikytų miesto dalių, nuo kurios atsiveria puiki panorama. 

Jei vis dar manote, kad namas yra prabanga

Tikra tiesa, kad namas gali pareikalauti didesnės pradinės investicijos negu butas, tačiau jei atidžiau panagrinėsite galutines išlaidas ir pridėtines vertes, gautas rezultatas gali išties nustebinti.

Sprendžiant šį klausimą svarbų vaidmenį atlieka lokacija, pavyzdžiui Vilniuje vidutinė butų kaina jau siekia beveik 2200 eurų už kvadratinį metrą, tačiau Panevėžyje ši suma krenta iki vidutinių 1200 eurų už kvadratą, o vidutinė individualių namų kaina yra beveik tokia pati. Tai reiškia, kad pilnai įrengtas 100 kvadratinių metrų namas Panevėžio centre kainuos nuo 120 tūkstančių eurų, už kuriuos gaunate privatumą, ramybę ir laisvę pertvarkyti savo būstą kaip ir kada to norite. Butas su terasa, kurioje galėtumėte sodininkauti, užkurti kepsninę ar tiesiog pasideginti, jūsų kišenei įgeltų gerokai skaudžiau, tiesa?

Nuogąstaujantiems dėl namo išlaikymo kaštų paieškos metu vertėtų atkreipti dėmesį į skelbimuose nurodomą šildymo būdą. Nuosavame name galėsite šildytis pagal savo asmeninį poreikį, o tinkamai pasirinktas šildymo būdas padės sutaupyti nemažą sumą.

Papildomi saugikliai perkant namą Panevėžyje

Jei nesate girdėję apie preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, jums bus tikrai pravartu apie ją sužinoti daugiau. Norėdami būti tikri dėl sandorio įvykdymo ir išvengti nenumatytų rizikų, tiek pirkėjai, tiek pardavėjai vis dažniau inicijuoja išankstinės sutarties pasirašymą.

Iš esmės, tai yra rašytinis susitarimas, pagal kurį abi šalys įsipareigoja sudaryti pagrindinę sutartį iš anksto nustatytomis sąlygomis. Tai yra teisinis dokumentas, kurį apibrėžia Civilinis kodeksas, tad už šios sutarties nesilaikymą galima susilaukti civilinės atsakomybės. Preliminari sutartis numato ne tik pagrindinės sutarties sąlygas, bet ir laikotarpį, per kurį ta sutartis turėtų būti pasirašyta, todėl už termino atidėliojimą taip pat galima sulaukti kompensacijos.

Turėkite omenyje, kad preliminarios sutarties sąlygų keisti negalima, kaip ir neleidžiama įtraukti naujų punktų, todėl ją sudarinėti reikėtų tik galutinai susitarus abiems pusėms. Svarbu paminėti, kad ši sutartis teisiškai galioja tik rašytine forma, o teisingai ją sudarius turėsite esminį saugumo garantą, ypač aktualų perkant dar nepastatytą namą arba išankstinės namo rezervacijos atveju.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų