Panevėžio apylinkės teismas. P. Židonio nuotr.

Naktiniai įmonių plėšikai užsieniečiai sulaukė atpildo

Naktiniai įmonių plėšikai užsieniečiai sulaukė atpildo

Panevėžio apylinkės teisme baigta nagrinėti labai didelės apimties byla, kurioje kaltais pripažinti trys Šiaurės Makedonijos vienas Albanijos pilietis.

Kiekvienas jų Lietuvoje įvykdė nuo 16 iki net 28 nusikalstamų veikų – pavogė iš įmonių, parduotuvių grynuosius pinigus, turtą bei sugadino įmonių turtą.

Kaip teigiama Panevėžio apylinkės teismo pranešime, 2018 ir 2019 m. atvykę į Lietuvą nuteistieji veikė organizuotoje grupėje. Nustatyta, kad visų nusikaltimų padarymo aplinkybės yra labai panašios, vagysčių tikslas – grynieji pinigai, kurių ieškodavo naktimis įsibrovę į iš anksto nusižiūrėtas negyvenamąsias (įmonių) patalpas. Be to, kaltinamieji gadindavo arba pagrobdavo vaizdo stebėjimo, signalizacijų įrangą, gadindavo apšvietimą, taip siekdami išvengti sulaikymo įvykio vietose ir apsunkindami galimybes juos atpažinti. Vagystės buvo įvykdytos Vilkaviškio, Alytaus, Panevėžio miestuose ir rajonuose, Kelmėje, Pasvalyje, Šilalės r., Kaune, Ukmergėje ir Jurbarke.

Tyrimo medžiagoje nustatyta, kad vien 2019 m. rugsėjį buvo pagrobta daugiau nei 40 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Pas nuteistuosius ir kratų metu bute, kur gyveno nusikaltimus darę vyrai, rasta apie 44 tūkst. eurų pinigų suma (įvairia valiuta). Tai patvirtina, kad vagystes vykdė ne dėl sunkios materialinės padėties, kaip teigė nuteistieji, bet turėdami tikslą nusikalstamu būdu praturtėti.

„Teismas, atsižvelgęs į visas nustatytas bylos aplinkybes, kaltinamųjų asmenybes, padarytas nusikalstamas veikas ir žalą, veikimą organizuotoje grupėje, tai, kad du iš jų praeityje yra teisti Šiaurės Makedonijos Respublikoje už įvairias nusikalstamas veikas, įskaitant ir vagystes, nusprendė skirti griežčiausias bausmes – laisvės atėmimą, kurių trukmė nustatytina mažesnė už vidurkį“, – sakė itin didelės apimties – 47 tomų – bylą greičiau nei per metus išnagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Neringa Girnytė.

Griežčiausia subendrinta bausmė skirta aktyviausiam organizuotos grupės nariui – N. R., švelniausios – K. R., kuris tik 2019 m. prisijungė prie organizuotos grupės, ir A. R., kuris tik nuveždavo ir parveždavo bendrininkus. A. R. pripažintas kaltu dėl 26 nusikalstamų veikų padarymo ir jam paskirta galutinė subendrinta 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. N. R. nuteistas 7 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme už 28 nusikalstamas veikas. 26 nusikalstamas veikas padaręs J. O. nuteistas galutine subendrinta 6 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o K. R. už 16 nusikalstamų veikų – 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Teismas nusprendė, kad visi nuteistieji solidariai turės atlyginti daugiau nei 105 tūkst. eurų padarytą žalą. Iš nuteistųjų buto Vilniuje ir jų pačių paimti pinigai, dviems nuteistiesiems priklausantys automobiliai, išskyrus trečią konfiskuotą automobilį, su kuriuo vykdyti nusikaltimai, bus panaudoti civiliniams ieškiniams atlyginti.

Nuosprendis per 20 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų