T. ŠIAUDINIO nuotr.

Naktį gyveno menu ir miestu

Naktį gyveno menu ir miestu

Miegoti neskubantys panevėžiečiai savaitgalį užplūdo miesto kultūrines erdves – nepraleido progos sudalyvauti tradicinėje Muziejų naktyje.

Visą šeštadienio vakarą kultūros mylėtojai galėjo mėgautis nemokamu parodų lankymu, skambia Andriaus Kaniavos ir Kristijono Ribaičio atliekama muzika, dar negirdėtomis istorijomis ir smagiomis varžybomis, kurios padėjo geriau pažinti savo miestą.

Naktinėtojų netrūko

Kol linksmai nusiteikę panevėžiečiai stengėsi aplankyti kuo daugiau kultūros įstaigų, jų atstovai džiaugėsi tokio susidomėjimo nematę jau seniai.

Panevėžio fotografijos galerijos parodų kuratorius Sigitas Laurinavičius teigė, kad vos per vieną vakarą galerijoje apsilankė daugiau žmonių nei per įprastą savaitę.

„Manau, šįvakar žmones į galerijas pritraukė tai, kad jos dirba gerokai ilgiau ir parodas galimą apžiūrėti nemokamai. Džiaugiamės lankytojų gausa bei stengiame jiems papasakoti kuo daugiau įdomių istorijų tam, kad apsilankymas galerijoje jiems taptų malonia nuolatine pramoga“, – „Sekundei“ sakė S. Laurinavičius.

Meno mylėtojai nepraėjo ir pro Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką. Čia naktinėtojai galėjo kurti eiles su poete Elvyra Pažemeckaite, klausytis vinilinių plokštelių skambesio, apžiūrėti bibliotekoje veikiančias parodas ir sudalyvauti nuotaikingoje naktinėje fotosesijoje.

Vilija Stokienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Vilija Stokienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Ryšių su visuomene koordinatorė Vilija Stokienė atskleidė, kad ir įprastą dieną bibliotekoje apsilanko apie 600 žmonių, tačiau ne visi lankytojai žino, jog čia galima rasti ne vien knygų.

„Šį vakarą visi lankytojai pasižymėjo itin dideliu smalsumu ir norėjo pažinti kiekvieną bibliotekos kertelę. Džiugu, kad sutikome ir tokių panevėžiečių, kurie pripažino, kad bibliotekoje lankosi pirmą kartą, tačiau žadėjo niekada jos nebeapleisti“, – šypsojosi V. Stokienė.

Mankšta ir protui, ir kūnui

Muziejų nakties renginiai siūlė dalyviams ne tik nemokamai susipažinti su įvairiomis ekspozicijomis, bet ir sudalyvauti smagiose varžybose.

Gavę visą pluoštą klausimų, panevėžiečiai per pusantros valandos turėjo išnarplioti mįsles bei aplankyti miesto meno mekas. Iš pirmo žvilgsnio lengvai atrodančios užduotys buvo įkandamos ne visiems ir privertė įsitikinti, jog vis dar egzistuoja daugybę dalykų, kurių nežinome apie savo miestą. Tą patvirtino klausimus sudaręs Emilis Jocius.

„Šiame mieste nėra didelės meno paklausos, tačiau tame nematau nieko blogo. Juk nebūtina, kad kiekvienas žmogus domėtųsi fizika, liaudies muzika ar pyragų kepimu. Džiugu, kad esame skirtingi ir visi randame savo sritį.“

R. Kosmauskienė

„Varžybose turėjo dalyvauti vienuolika komandų, stengiamės sukurti kuo lengvesnius klausimus, tačiau pastebėjome, kad nemažai žmonių susidūrė su sunkumais. Likus vos kelioms minutėms iki varžybų pabaigos, buvo grįžusios vos pusę komandų“, – atskleidė E. Jocius.

Susumavus surinktus taškus paaiškėjo, kad varžybose sėkmė nusišypsojo „Išmintingųjų virtinukų“ komandai. Rungtį jie pradėjo kaip dvi atskiros komandos, tačiau galiausiai suprato, kad, susijungus, priešininkus įveikti bus gerokai lengviau bei smagiau. Šis sprendimas ir atnešė nugalėtojų karūną.

„Turiu pripažinti, kad atsakėme ne į visus klausimus. Nelengva buvo ne tik bandyti išspręsti mįsles, bet ir pusantros valandos bėgioti po visą miestą stengiantis aplankyti kuo daugiau vietų. Tai buvo ne tik protinė, bet ir fizinė mankšta“, – tikino komandos atstovas Džiugas Lapienis.

Irena Kazokaitienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Irena Kazokaitienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Kiekvienam sava meno dozė

Renginio programa sužavėti miestiečiai neslėpė, kad miesto galerijose ir muziejuose apsilanko retai. Pasak jų, norui susipažinti su menu neretai koją pakiša ir bilietų kainos, trumpas galerijų darbo laikas ar pačių įtempta dienotvarkė, kurioje laiko pramogoms beveik nelieka.

„Galiu išvardyti ne vieną priežastį, kodėl taip retai apsilankau parodose, tačiau teisingiausia būtų pripažinti, kad kai yra noro, visuomet galima rasti ir būdų pasimėgauti kultūra, – teigė „Sekundei“ Irena Kazokaitienė. – Manau, galerijose lankyčiausi gerokai dažniau, jeigu čia būtų siūloma daugiau interaktyvių pramogų. Būtų smagu, jeigu apsilankius galėtume ne tik apžiūrėti paveikslus, bet ir iš gido sužinotume, ką autorius norėjo pasakyti.“

Rita Kosmauskienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Rita Kosmauskienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Dailininkė Rita Kosmauskienė kultūros renginiais mėgaujasi gana dažnai, tačiau pabrėžė, kad visai nebūtina, jog meną pamėgtų kiekvienas panevėžietis.

„Šiame mieste nėra didelės meno paklausos, tačiau tame nematau nieko blogo. Juk nebūtina, kad kiekvienas žmogus domėtųsi fizika, liaudies muzika ar pyragų kepimu. Džiugu, kad esame skirtingi ir visi randame savo sritį“, – įsitikinusi menininkė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų