Respublikinė Panevėžio ligoninė. P. Židonio nuotr.

COVID-19 vakcina naktį pasiekė Lietuvą

COVID-19 vakcina naktį pasiekė Lietuvą

Lietuvą šeštadienį pasiekė pirmoji „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19, pranešė sveikatos apsaugos ministras.

„Vakcina nuo koronaviruso pagaliau pasiekė Lietuvą. Šiandien naktį 3.15 val. ji kirto Lietuvos sieną“, – spaudos konferencijoje šeštadienį sakė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

Jis patvirtino, kad kaip ir planuota, vakcinavimas prasidės sekmadienį ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje 8 val. ryte.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė informavo, jog iki Lietuvos sienos vakcina atvyko su „Pfizer“ transportu ir apsauga, nuo pasienio prie jų prisijungė Lietuvos policijos ir antiteroristinės rinktinės ARAS automobiliai.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos atvežtos Į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius.

Pasak kanclerės, atvežtos vakcinos buvo dvi valandas laikomos šaldiklyje, tuomet pakrautos į dvi transporto priemones, kurios jas pristato į ligonines.

„Naujausiomis žiniomis, šios dvi transporto priemonės pajudėjo dviem kryptimis: Kaunas-Klaipėda ir Vilnius-Panevėžys-Šiauliai“, – sakė J. Grebenkovienė.

„Mano žiniomis, pirmosios vakcinos jau turėjo pasiekti Santaros klinikas. Likusias keturias organizuojančias vakcinaciją didžiąsias ligonines irgi turėtų pasiekti šiandien“, – pridūrė ji.

Šias transporto priemones dėl saugumo lydi policija.

Pirmiausia skiepys medikus

Ši pirmoji vakcinos nuo koronaviruso partija bus skirta skiepyti medikams. Kanclerės teigimu, Vilniaus ir Kauno apskritys gaus po 2925 vakcinos dozių, Klaipėdos apskritis  – 1950, o Šiauliai ir Panevėžys – po 975 dozes.

Jos buvo padalintos pagal regiono gyventojų, medikų ir pacientų skaičių. Iš viso į Lietuvą atgabenta 9750 vakcinos dozių.

Pasak J. Grebenkovienės, pirmuoju skiepijimu bus paskiepyti 28 ligoninių darbuotojai, šio skiepijimo metu bus sunaudotos visos atvežtos vakcinos dozės. Antroji dozė šiuo kartu paskiepytam personalui, kuria reikia paskiepyti po 21 dienos, bus skiriama iš vėlesnių siuntų.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje –  Europos Komisija leidimą ją platinti davė pirmadienį, kai tai padaryti rekomendavo Europos vaistų agentūra.

Lietuvoje paskiepijus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius medikus, antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams.

„Pagal šią dieną turimą informaciją, tai medikus planuotume paskiepyti per pirmą ketvirtį. Paskiepijus medikus, turėtume skiepyti prioriteto tvarka slaugos ir globos įstaigų personalą ir gyventojus, vėliau – lėtines ligas turinčius, taip pat vyresnius nei 65 metus asmenis ir paskiausiai būtų jau visuomenės masinė vakcinacija“, – sakė SAM kanclerė.

Pirmąjį ketvirtį, pasak jos, greičiausiai nebus pradėtas masinis gyventojų skiepijimas.

A. Dulkys tikisi, kad jei vakcinos tiekimas nestrigs, pavyks paskiepyti po keletą tūkstančių medikų ir rizikos grupės asmenų per savaitę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų