N. Venckienės byloje apklaustos jos giminaitės, specialistė

N. Venckienės byloje apklaustos jos giminaitės, specialistė

Pirmadienį Panevėžio apygardos teisme toliau nagrinėjant buvusios Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės bylą buvo apklaustos jos giminaitės, specialistė.

„Buvo toliau apklausinėjami liudytojai ir liudijo N. Venckienės mama (Laimutė–BNS) Kedienė, teta (Audronė–BNS) Skučienė ir specialistė, kuri vertino mergaitės gyvenimo sąlygas pas globėjus“, – BNS sakė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Kitas posėdis byloje numatytas ketvirtadienį, jame bus tęsiamos liudytojų apklausos.

N. Venckienei pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

Dėl Lietuvos ir JAV teisės sistemos skirtumų po kaltinamosios perdavimo Lietuvai iš 13 planuotų pateikti įtarimų liko šie keturi. N. Venckienė kaltinimus neigia ir vadina politiškai motyvuotais.

N. Venckienė tvirtina nenaudojusi smurto per 2012-ųjų gegužės įvykius, kai vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Smurtas, N. Venckienės nuomone, naudotas tiek prieš ją, tiek prieš L. Stankūnaitės dukrą.

N. Venckienė buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

D. Kedys kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.

N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.

Panevėžio apygardos teismo nagrinėjamoje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti keturi asmenys, jie yra pateikę civilinį ieškinį dėl iš viso 100 tūkst. eurų: L. Stankūnaitė yra pateikusi ieškinį dėl 20 tūkst. eurų neturtinės žalos, jos dukra – 50 tūkst. eurų, policijos pareigūnas – 2 tūkst. eurų, o antstolė – beveik 29 tūkst. eurų ieškinį.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

 • Taip ir neatskleisti giminaičiai, kurie slapstė žmogžudį Kedį. Teisėsauga šios teisininkų klano šeimos atžvilgiu buvo neįgali.

  • taigi ,tu pedalu remeja

 • Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

  Nustate,kad turbut… .Cia kaip suprasti?

 • Oho, ir apetitas tos Stankūnaitės. Ar jau pinigėlių pritrūko, kad teismų pagalba nori pralobti ir gyvent gražiai, nieko nedirbant. Įrašuose tai visi matėm, kad smurtas buvo naudojamas prieš Venckienę ir mergaitę. Na, bet teismas nuteis kaip jam bus liepta iš viršaus

  • Spauda dangsto pedalus…

 • O kiek priviso Venckienės gynėjų! Tikriausiai ne iš Panevėžio. Visi žino, kad Drąsius Kedys buvo susidėjęs su mafija, nužudė du žmones. Nustatytas, kad Kedys prisigėręs užspringo ir užduso. (Gal yra ir kita versija). Venskai patys ėmė vykdyti „teisingumą prieš pedofilus“.. Kažkas nužudė jaunuolį (Aidas), supainiojus vardus. Paslaptingomis aplinkybėmis žuvo Ūsas. Venckai nuo motinos atplėšė dukrelę. Kokia teise vadovavosi teta ir seneliai? Jie aukščiau už motiną? Ir dar atsiranda tuos violetinius ginančių. Asmeninė nuomonė.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų