T. Stasevičiaus nuotrauka

Muziejus laukia lankytojų

Muziejus laukia lankytojų

Prasidėję naujieji mokslo metai sukvietė mokinius į mokyklas, mažuosius vaikus – į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Rugsėjo džiaugsmą pajuto ir Panevėžio kraštotyros muziejus – sulaukė jaunųjų lankytojų antplūdžio.

Per vasarą pailsėję ir paaugę, jie sugrįžo pasiilgę naujų įspūdžių, smalsūs, nusiteikę pažinti, mokytis ir žaisti. Kai kurie iš jų muziejų lanko pirmą kartą – tenka aiškinti ir žodžių „muziejus“ ar „eksponatas“ reikšmę. O „senbuviai“, kurie pavieniui ar su bendraklasiais vėl ir vėl sugrįžta į muziejų, gerai orientuojasi, kalba apie labiausiai juos dominančias ekspozicijas, jose esančius eksponatus.

Skubėkite pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejaus pagrindiniame pastate esančias dabartines ekspozicijas, kurios po rekonstrukcijos jau taps istorija – 2018 m. pradžioje muziejus bus ilgam uždarytas. Atėjo laikas remontuoti ir kardinaliai pasikeisti.

Muziejaus pastatas Vasario 16-osios g. 23 eksploatuojamas nuo 1985 m., antrasis, 25-uoju numeriu žymimas, – nuo 1993 m., o trečiasis remonto metų, matyt, nė nebeatsimena. Rekonstrukciją planuojama vykdyti dvejus metus.

Aišku, tada išvysite muziejų jau kitokį: jus pasitiks naujos erdvės, šiuolaikinės inovatyvios ekspozicijos, edukacinis centras, patogūs įėjimai negalią turintiems lankytojams. Tad apsilankę iki uždarymo, vėliau turėsite retą galimybę palyginti buvusias ir naująsias ekspozicijas bei pakitusią muziejaus aplinką.

Tiesa, ir rekonstrukcijos laikotarpiu muziejininkai dirbs: restauruotojai ruoš eksponatus naujoms ekspozicijoms, Istorijos skyriaus specialistai kibs į mokslinį darbą, rinks medžiagą, kurs naujojo muziejaus veidą – ekspozicijas.

Kviečiame ne tik atsisveikinti su senosiomis muziejaus ekspozicijomis, bet ir dalyvauti edukacinėse programose. Kiekvienais metais Edukacijos skyriaus darbuotojai, stengdamiesi sudominti lankytojus, tobulina senas ir kuria naujas programas.

Šiuo metu galite išsirinkti vieną iš 33 edukacinių programų, kurios suskirstytos pagal temas: galime pasiūlyti etnografinę, istorinę, gamtos ar pažintinę programą. Viena iš naujausių – edukacinė programa „Vienu balsu“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, pritaikyta visų amžiaus grupių lankytojams.

Apsilankę sužinosite, kodėl mūsų vėliava trispalvė, kuris valstybingumo simbolis seniausias, teisingai sudėlioję kubus, perskaitysite, kas parašyta Nepriklausomybės akte, išmoksite saldų meduolį papuošti Vyčio ženklu. Edukacinė priemonė – iš didelių kubų susidedantis paveikslas – šiai programai pagaminta laimėjus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos konkursą.

Net ir vykstant rekonstrukcijai veiks dvi klasės, kur bus vedami užsiėmimai, edukatoriai taip pat vyks į mokyklas, lopšelius-darželius, įmones ir kitas užsakovų pasirinktas vietas. Muziejus iš stacionaraus taps mobiliu ir pasiekiamu tokiose miesto erdvėse, kurių tikrai nesitikite: miesto parkuose, bendruomenių susirinkimų vietose, o gal net ir jūsų daugiabučio kieme. Naujas projektas „Muziejaus virusas miesto erdvėse“ kvies į edukacijas, kurių tema ir formatas priklausys nuo laiko, pasirinktos erdvės ir oro sąlygų. Projektu siekiama miesto bendruomenę užkrėsti kultūros virusu, kuris padėtų atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienybės.

Panevėžio kraštotyros muziejus, kaip ir daugelis kitų Lietuvos muziejų, nuo 2017 metų rugsėjo 1 iki gruodžio 31 d. pasitinka jus su kultūrinėmis svetingumo programomis, skirtomis Lietuvos 100-mečiui paminėti, prisiminti ir pagerbti Nepriklausomybės kūrėjus ir puoselėtojus. Kultūrinės svetingumo programos renginių sąrašą galite rasti muziejaus internetinėje svetainėje www.paneveziomuziejus.lt. Pasirinkite ne vieną, nes renginiai nemokami!

Vaida Goberienė

Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja

Iliustracija: Edukacinė programa „Siūlai, siūlai, susivykit“ Laisvės aikštėje. Tomo Stasevičiaus nuotrauka

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų