Panevėžio kraštotyros muziejus. G. Kartano nuotr.

„Muziejų naktį“ Panevėžys nemiegos

„Muziejų naktį“ Panevėžys nemiegos

Po metų pertraukos, jau šį šeštadienį, gegužės 14-osios vakarą, Panevėžio kraštotyros muziejus vėl svetingai atvers duris, kviesdamas į iki pat vidurnakčio besitęsiančius „Muziejų nakties“ renginius.

Kraštotyros muziejaus parengtą programą papildys partneriai – Panevėžio miesto dailės galerija, Stasio Eidrigevičiaus menų centras, Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, Lėlių vežimo teatras, kino centras „Garsas“ ir G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Kraštotyros muziejuje vyks diskusijos apie lietuvišką virtuvę su prof. dr. Rimvydu Laužiku, po jo susirinkusiųjų lauks teatro „Vakhtery“ (Ukraina) performansas, edukaciniai užsiėmimai, pažintis su restauravimo subtilybėmis.

„Muziejų nakties“ svečius džiugins Lėlių vežimo teatro aktoriai. Mažieji panevėžiečiai bus kviečiami pasižiūrėti spektaklį „Skani istorija“, o vėliau, beveik vidurnaktį bus rodomas performansas „Vežimu aplenkiant laiką“.

Renginio dalyviai ekspozicijose susitiks su muziejininkais, kurie supažindins su savo darbo specifika, pristatys įdomiausius eksponatus, atsakys į dominančius klausimus, vyks muziejaus sukurtų filmukų apie Panevėžį peržiūra, meditacinė garsų kelionė su žmogumi orkestru Daumantu Lukošiūnu prie kavos, arbatos ir pyrago (už auką Ukrainai) muziejaus kiemelyje.

Renginio metu bus paskelbta, kas tapo muziejaus „Metų bičiuliu“ ir „Metų muziejininku“. Vakarėjant lauke bus rodomas ispanų filmas apie ypač tyrą aliejaus kraštą Chaeną.

Panevėžiečių šeštadienio vakarą laukia ir ekskursija po Skaistakalnio parką ir Jono Čerkeso-Besparnio sodybą. Kadangi joje dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija.

O Prie bibliotekos „Šaltinėlis“ (Respublikos g. 26/1) atėjusių lauks „Pasimatymai Elenos Mezginaitės alėjoje“.

Gatvės galerijoje bus eksponuojamos Elenos Mezginaitės nuotraukos, interaktyvaus laimės rato sukimo metu bus atsakyta į klausimus, kurių metu paaiškės įdomūs faktai apie poetės gyvenimą ir kūrybą.

Muziejų nakties metu bus galima paklausyti eilėmis kalbančio suolelio įrašų, virtualioje galerijoje pamatyti dar niekur neskelbtų poetės nuotraukų, paskaityti jos dienoraščio ištraukų ir pavartyti pokalbių su žymiais žmonėmis rinktinę „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas“.

Biblioteka kviečia visus pažinojusius ir turinčius su poete nuotraukų, jas atsinešti – įamžintos akimirkos bus mielai priimtos į virtualų Elenos Mezginaitės nuotraukų albumą.

Dailės galerijoje bei G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje iki pat vidurnakčio bus atvertos durys „Muziejų nakties“ dalyviams.

Atėjusieji galės apžiūrėti Dailės galerijoje, Keramikos paviljone, Fotografijos galerijoje veikiančias parodas. Bus galima sudalyvauti edukaciniuose kūrybiniuose užsiėmimuose „Močiutės valgomasis“ ir „Perkurk miesto vaizdą“.

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyks ekskursijos, parodų lankymas, stalo žaidimai, edukacinės vaišės „Skaniai. Su Miltiniu“, „Skani kultūra“, įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Visi renginiai nemokami.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų