Muitinės departamento nuotr.

Muitininkai per pusmetį sulaikė 8,8 mln. pakelių cigarečių kontrabandos

Muitininkai per pusmetį sulaikė 8,8 mln. pakelių cigarečių kontrabandos

Per pirmąjį šių metų pusmetį muitininkai sulaikė 8,8 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių: antrus metus šis kiekis išlieka panašus ir beveik dvigubai didesnis nei ankstesniais metais.

Kaip trečiadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, 2019 metais per visus metus muitininkai sulaikė 8 mln. pakelių cigarečių.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje per pirmąjį pusmetį pradėta ketvirtadaliu daugiau nei pernai ikiteisminių tyrimų – 216. 130 iš jų pradėti dėl narkotinių medžiagų kontrabandos, kuri dažniausiai aptinkama pašto siuntose. Ši tendencija išlieka panaši kaip pernai.

Penktadaliu daugiau tyrimų šiemet pareigūnai pradėjo ir dėl cigarečių kontrabandos – 55 ikiteisminiai tyrimai, kai pernai per pirmąjį pusmetį – 45. Tyrimų metu iš viso buvo sulaikyta 8,8 mln. pakelių rūkalų, kurių bendra vertė su mokesčiais – 31,8 mln. eurų.

Taip pat Muitinės kriminalistai sulaikė 46 tonas tabako, kurio vertė daugiau nei milijonas eurų.

75 proc. sulaikytų cigarečių buvo baltarusiškos. Tai daugiausia Gardino „Neman“ fabrike pagamintos „Minsk“, „Fest“, „NZ“ ar „Queen“ cigaretės. Beveik visą likusią dalį sudaro iš Karaliaučiaus nelegaliai įvežti rūkalai be banderolių.

Dažniausia sulaikymų vieta irgi jau tradicinė – pasienis su Baltarusija, kur pareigūnams šiemet įkliuvo 72 proc. iš visų sulaikytų cigarečių. Likę rūkalai į pareigūnų rankas pateko jau šalies viduje (22 proc.) arba pasienyje su Rusija (6 proc.).

Muitinės kriminalistų žiniomis Lietuvos juodojoje rinkoje pastaruoju metu nelegalūs rūkalai pabrango. Už pakelį populiariausių cigarečių („Minsk“, „Fest“ ar „NZ“), priklausomai nuo įsigyjamo kiekio ir vietos, prašoma 1,9-2 eurų. Pernai tuo pat metu tokių cigarečių pakelis kainavo apie 1,7 euro (užpernai – 1,4 euro). Tuo tarpu Baltarusijoje šios cigaretės tebekainuoja apie 0,5 euro už pakelį, kai Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais toks pakelis kainuotų jau apie 3,76 euro.

Kol kas didžiausias šiemet cigarečių kontrabandos sulaikymas įvyko 2021 m. balandžio 1-osios naktį, kai Kauno rajone Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai likvidavo kontrabandininkų sandėlį. Ten buvo sulaikyti septyni Rusijos ir Lietuvos piliečiai ir du vilkikai su daugiau nei 1 mln. pakelių rūkalų (cigarečių vertė su mokesčiais 3,91 mln. eurų).

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • Senukams pigiau. Patogu. Pensijos nedideles. Girtuokliams irgi. Geriantiems senukams taip pat. Visokiems itartinai atrodantiems irgi.

  • Rašote lyg I kurso studenčiokai šį straipsneliuką , kuriame nėra aplamai muitininkų darbo vertinimo . Tie milijonai pakelių nežinačiam ir nesuprantančiam realios padėties akcizinių prekių kontrabandoje gali pasirodyt lyg pozityvus darbo pavaizdavimas . Perveskit tuos pakelius į dėžes , gausit juokingai mažus kiekius . O aplamai kontrabanda vyksta fūromis ir tai žino net mano uošvienė , kuriai greitai sukaks 91 metai ir ji gerai supranta , kad nemažą dalį jos pensijos suryja organizuotas nusikalstamumas ir skystaklynių valstybės pareigūnų aplaidumas darbe , kai ženkli dalis akcizo nepatenka į valstybės biudžetą .

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų