P. Židonio nuotr.

Motiną nužudžiusį panevėžietį prašo priverstinai gydyti

Motiną nužudžiusį panevėžietį prašo priverstinai gydyti

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl panevėžietės pedagogės nužudymo. Visuomenę sukrėtusį nusikaltimą įvykdęs nužudytosios sūnus nebus teisiamas, nes jam nustatytas lėtinis psichikos sutrikimas.

Teismui perduotoje byloje prokurorė prašo jam taikyti priverčiamąsias medicinos priemones.

Šių metų gegužės mėnesį į butą Panevėžio centre skubėjo greitosios pagalbos medikai ir policija. Į Bendrąjį pagalbos centrą tą rytą paskambinęs jaunas vyras pranešė nužudęs savo motiną. Atvykę nurodytu adresu, medikai rado negyvą moterį su daugybe pjautinių-durtinių žaizdų ir jos sūnų. Jaunas vyras prisipažino savo motiną nužudęs kilusio konflikto metu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl lėtinio psichikos sutrikimo jaunas vyras ir nusikaltimo įvykdymo metu, ir vėliau negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Jam taip pat nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant įvairius narkotikus ir psichoaktyviąsias medžiagas. Specialistai konstatavo, kad įtariamajam rekomenduojamas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.

Gavusi šias ekspertų išvadas, prokurorė V. Chodorcevičienė lapkričio 15 dieną kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų