Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad sutuoktiniai nusikalto būdami apsvaigę nuo alkoholio, ir tai yra jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė. V. Bulaičio nuotr.

Moters skandintojams – ilgi metai kalėti

Moters skandintojams – ilgi metai kalėti

 

Prieš porą metų nužudytą žmoną palaidojęs 56-erių panevėžietis Arminas Mazgelis gali atsikvėpti – nors mylimos moters niekas nebesugrąžins, tačiau teismas šios skandalingos bylos kaltinamuosius pasiuntė į kalėjimą.

Karsakiškio seniūnijoje, Lėvens upėje, Gražiną Mazgelienę prieš porą metų nuskandinusiam tos pačios seniūnijos gyventojui 38-erių Valerijui Raskazovui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose, o jo 22-ejų žmona Laura už tą patį nusikaltimą turės kalėti 7 metus. Abu nuteistieji nukentėjusiesiems privalės atlyginti daugiau nei 36 tūkst. turtinę ir neturtinę žalą.

Tokį nuosprendį paskelbė Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija. Šį teismą minėta nužudymo byla pasiekė po to, kai nusikaltimą jau buvo išnagrinėjęs ir nuosprendį paskelbęs Panevėžio apylinkės teismas. Šis pripažino sutuoktinius Raskazovus kaltais tik dėl neatsargaus moters gyvybės atėmimo. Nors abiem buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, tačiau jų vykdymas atidėtas.

Šokiruoti tokio pirmosios instancijos teismo sprendimo žuvusios moters artimieji kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą. Jie siekė, kad kaltinimas sutuoktiniams būtų pakeistas į kur kas sunkesnį – iš neatsargaus gyvybės atėmimo į tyčinį nužudymą. Nukentėjusiojo apeliacinį skundą išnagrinėjusi Apygardos teismo teisėjų kolegija pripažino, kad Apylinkės teismas bylą išnagrinėjo neišsamiai ir šališkai. Todėl nutarta bylos imtis iš naujo.

Nužudė tyčia

Į naujai atverstos bylos nuosprendžio paskelbimą Panevėžio apygardos teisme atvyko ir nuskandintos moters vyras, ir kaltinamieji šiuo nusikaltimu. Jie verdiktą išklausė gana ramiai ir atsisakė išklausyti teisėjo argumentus.

Tačiau nuosprendį paskelbęs teisėjas Valdas Ciesiūnas visgi paaiškino, kad nagrinėjant sudėtingą nusikaltimą teisingumo svarstyklės visą laiką svyravo tarp neatsargaus gyvybės atėmimo ir tyčinės žmogžudystės. Bet galiausiai jas nusvėrė apie tyčinį nusikaltimą liudiję argumentai.

Nustatyta, kad L. ir V. Raskazovai, būdami neblaivūs, 2016 m. balandžio 30–gegužės 1 d., tiksliai nenustatytu laiku, Karsakiškio seniūnijoje, Mazgelių sodybos kieme, po savo automobilio ratais rado gulinčią be gyvybės požymių G. Mazgelienę. Sutuoktiniai neįsitikino, ar ji gyva, nekvietė pagalbos, bet ją ištraukė iš po automobilio, įkėlė į bagažinę, nuvežė prie Lėvens upės ir įmetė į vandenį. Moteris nuskendo.

„Nė vienas iš kaltinamųjų nesiėmė tokiais atvejais įprastų priemonių – neiškvietė greitosios medicinos pagalbos, nenuvežė nukentėjusiosios į artimiausią medicinos įstaigą, nesiėmė tokiais atvejais būtinų ir įprastų pagalbos suteikimo priemonių, kurias V. Raskazovas, kaip automobilio vairuotojas, privalėjo žinoti ir mokėti panaudoti. Jie apie tai netgi nepasakė namo šeimininkui – moters sutuoktiniui“, – nuosprendyje pažymėjo teisėjas.

Skirdamas bausmes nusikaltėliams teismas atsižvelgė į tai, kad jie nusikalto būdami apsvaigę nuo alkoholio. Be to, V. Raskazovas teisiamas trečią kartą, turi neišnykusį teistumą. Teisėjų nuomone, jo žmonos vaidmuo nusikaltimo padaryme buvo akivaizdžiai menkesnis, ji veikė vyro paskatinta.

Bausmė – dar maža

Šį nuosprendį nuteistieji gali apskųsti Apeliaciniam teismui per 20 dienų. Po posėdžio L. ir V. Raskazovai nebuvo sulaikyti. Su žurnalistais kalbėti jie nenorėjo, tačiau V. Raskazovą atlydėjusi jo motina sakė, kad tikėjosi blogos baigties savo sūnui šioje byloje.

Žmonos netekęs A. Mazgelis „Sekundei“ teigė, kad Panevėžio apygardos teismo darbu jis patenkintas, tačiau žudikams linkėjo bent po 14 metų nelaisvės.

„Nors bausmė galėjo būti griežtesnė, džiaugiuosi bent tuo, kad šis nusikaltimas paskelbtas nužudymu. Prieš tai buvęs Panevėžio apylinkės teismo nuosprendis reiškė, kad už baisius dalykus nebereikia bijoti bausmės ir galima daryti ką nori“, – sakė vyras.

Jis žada skųsti ir Panevėžio apygardos teismo sprendimą, būgštaudamas, jog nuteistieji bandys ir toliau išsisukti – teiks apeliacinius skundus. Pykčio žmogžudžiams nukentėjusysis nežada švelninti – šie esą per dvejus metus jo neatsiprašė, nebendravo ir neparodė jokio žmogiškumo ar gailesčio. O jo žmona, būdama gyva, pasak A. Mazgelio, padėdavo iš sudėtingos šeimos kilusiai L. Raskazovienei, buvo dora ir gera moteris.

„Mūsų sodyba per kelis šimtus metrų nuo jų namų. Ir dabar jie ten gyvena, geria. Vakar, mano žiniomis, taip pat „pylė“, – kalbėjo A. Mazgelis. Jis vis dar įsitikinęs, kad nuteisti sutuoktiniai jo žmoną pirmiausia partrenkė automobiliu ir vėliau nuskandindami norėjo nusikaltimą nuslėpti.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų