M. GARUCKO nuotr.

Mokytojų profsąjunga eina derėtis: žada nepasitraukti iš ŠMM, kol nesusitars

Mokytojų profsąjunga eina derėtis: žada nepasitraukti iš ŠMM, kol nesusitars

Dėl etatinio darbo apmokėjimo modelio streikuojanti profsąjunga trečiadienį žada pradėti derybas su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

„Nors turime tėvų ir vaikų palaikymą, tačiau jaučiame atsakomybę už juos, be to, iš Seimo ir Prezidentūros girdime raginimus pagaliau susitarti, todėl iš ministerijos nepasitrauksime tol, kol nebus pasiektas susitarimas“, – pranešime cituojamas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Profsąjunga teigia, kad į susitikimą ministerijoje ketina eiti ne tik streikuojantys mokytojai, bet ir juos remiantys mokinių tėvai bei patys moksleiviai.

Anot A. Navicko, nemažas būrys žmonių ministerijoje gali būti visą dieną, o jei reikės – ir naktį.

Profsąjunga toliau kritikuoja Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus dėl rugsėjį įvesto etatinio apmokėjimo modelio.

Ministerija skelbė, kad tie pasiūlymai praėjusią savaitę buvo parengti susitikus su A. Navicko ir kitų švietimo profsąjungų lyderiais, tačiau streikuojančios profsąjungos lyderis kaltina ŠMM neatsižvelgiant į jo reikalavimus.

Profsąjunga, be kitų dalykų, reikalauja didinti mokytojų algų koeficientus ar mažinti klases. Ji taip pat teigia, kad mokytojo etatą turėtų sudaryti 36 valandos per savaitę, iš kurių ne daugiau kaip 18 yra kontaktinių valandų.

Profesinė sąjunga teigia, kad mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją, o valandos etatui turi būti skaičiuojamos ne metams, o savaitei.

ŠMM skelbė, kad tolimesnės derybos su profsąjungomis dėl etatinio apmokėjimo vyks ketvirtadienį.

Komentarai

  • Kokia gėda tėvamas, kurių vaikai eina į tokias mokyklas, kurios streikuoja. Gaila vaikų, kurie nieko neišmokomi ir dar daroma neigiama įtaka.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų