Mokytojų patirtys: keikia, muša ir net seksualiai priekabiauja

Mokytojų patirtys: keikia, muša ir net seksualiai priekabiauja

Patyčios, priekabiavimas, agresijos protrūkiai ir net seksualinis smurtas – tokią kraupią mokytojų darbo pusę atskleidė Mykolo Romerio universiteto (MRU) mokslininkų atliktas tyrimas.

Tyrimą užsakiusios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovai pripažįsta ir patys likę šokiruoti gautų rezultatų.

„Fizinis ar psichologinis smurtas, patyčios, priekabiavimas – pedagogų kasdienybė, apie kurią per mažai kalbama ir dar mažiau daroma. Tai ne tik pedagoginė, bet ir socialinė problema. Mokinių agresyvus elgesys su bendramoksliais, pedagogais ir kitais švietimo darbuotojais kasmet auga ir yra nekontroliuojamas. Mokyklose pedagogai ir kiti darbuotojai jaučiasi nesaugūs, pažeminti. Tai veikia bendrą pedagogo profesijos nepatrauklumą“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Anot jo, toks tyrimas – pirmas Lietuvoje.

„Pastaraisiais metais vis gauname ne tik mūsų narių, bet ir kitų mokytojų skundų, kreipimųsi dėl įvairių situacijų“, – sako profesinės sąjungos vadovas.

E. Milešino teigimu, ne vienas jaunas pedagogas padirbėjęs mokykloje apsisprendžia trauktis iš švietimo sektoriaus. Viena esminių priežasčių, įsitikinęs profesinės sąjungos lyderis, yra visgi ne atlyginimas, o darbo aplinka.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų