Nuotolinę pamoką, pasirodo, teks išmokti ir Ramygaloje lauko sceną stačiusiems statybininkams – jų paklotos grindys neišlaikė kūno kultūros mokytojo šuoliukų.

Mokytojo egzaminas europiniam projektui

Mokytojo egzaminas europiniam projektui

Nuotolinis mokymas gali parodyti ne tik mokinių žinias bei gabumus, bet ir europinio projekto vertę. Ramygalos gimnazijos mokytojo Egidijaus Marozo šuoliukai tiesiogiai filmuojamoje kūno kultūros pamokoje vos prieš kelis mėnesius pastatytoje miestelio lauko scenoje baigėsi anekdotu, visai nejuokingu rangovams.

Neišlaikė nė metų

Nuo karantino pradžios nuotoliniu būdu dirbantys pedagogai ieško pačių įvairiausių mokymo metodų. Ramygalos seniūnijos sporto metodininkui ir kūno kultūros mokytojui E. Marozui dabar jau nebus lygių šioje srityje.

Pedagogas prieš savaitę sugalvojo nuotolinę pamoką vesti lauke, ant Ramygalos naujosios scenos. Tačiau nė gerai neapšilus, vos po kelių šuoliukų tiesioginės transliacijos metu po šokinėjančio mokytojo kojomis lūžo grindų lentos.

Galima būtų kaltinti nemažą 97 kg vyriškio svorį ar per intensyvius mokytojo judesius, bet į tokį įvykį atskubėjusio miestelio seniūno Valdo Chirv kojos lygiai taip pat susmigo į scenos grindis.

„Tik žiemą rangovai pridavė šitą sceną ir jau lūžta jos grindys. O dar šį mėnesį vyks Ramygalos 650-ojo jubiliejinio gimtadienio šventė. Kokia būtų buvusi gėda, jei renginių metu taip būtų pradėję griūti“, – teigia savo akimis patikėti, kas vyksta naujai pastatytame objekte, negalėjęs seniūnas.

Kokybė nestebina

Po nemalonaus incidento V. Chirv tuoj pat išsikvietė sceną stačiusius ir parko aplinką tvarkiusius rangovus. Šie savo darbų kokybei davę 5 metų garantiją pažadėjo tuoj pat pakeisti prastas grindis.

„Scenos grindys sumontuotos iš plastikinių terasos lentelių, medinių atsisakyta, nes atviroje be stogo vietoje greit supūtų. Bet gal tas plastikas nuo saulės pasigadino, gal lentelės nepritaikytos tokiai vietai“, – spėlioja V. Chirv.

Prastas Europos finansuojamų projektų įgyvendinimas seniūno jau nebestebina.

„Tik žiemą rangovai pridavė šitą sceną ir jau lūžta jos grindys. O dar šį mėnesį vyks Ramygalos 650-ojo jubiliejinio gimtadienio šventė. Kokia būtų buvusi gėda, jei renginių metu taip būtų pradėję griūti.“

V. Chirv

„Žinote, kas tuos viešuosius pirkimus laimi – ogi kas pasiūlo mažiausią kainą. O paskui įmonės vis tiek atsiima medžiagų ar prasto darbo sąskaita“, – mano seniūnas.

Ramygalos parko sutvarkymo vertė siekė per 600 tūkst. eurų, iš kurių dešimtadalis valstybės biudžeto lėšos. 30 tūkst. eurų skyrė ir Panevėžio rajono savivaldybė.

Aiškinasi su tiekėjais

Projektą įgyvendinusios panevėžiečių įmonės „JK Ranga“ generalinis direktorius Arnoldas Kleiba teigė, kad kol kas dar aiškinamasi, kas kaltas dėl lūžusių scenos lentelių. Jas rangovai įsigijo iš prekybos centro ir šiam jau pateiktos pretenzijos dėl parduotų galbūt nekokybiškų statybos medžiagų.

„Mes nežinome, kas gamino tas lenteles, jas pirkome iš prekybos centro. Dabar su tiekėjais ir aiškinamės, ar čia projekto rengėjai blogą pasirinkimą pasiūlė, ar pačios medžiagos nekokybiškos“, – sakė direktorius.

Bet kokiu atveju, anot jo, „JK Ranga“ perklos Ramygalos lauko scenos grindinį, nes vis šių darbų garantinis laikotarpis dar nepasibaigęs.

„Mes esame atsakingi už tas paslaugas, mes viską ir susitvarkysime. Nežinome dar, ar čia mums papildomai kainuos toks incidentas, ar savo nuostolius turėsime išieškoti iš tiekėjų“, – kalbėjo A. Kleiba.

Anot jo, įmonės praktikoje toks įvykis kaip Ramygaloje – pirmas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų