P. Židonio nuotr.

Mokyklos jau mato dugną

Mokyklos jau mato dugną

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad pedagoginės studijos pritraukia daugiau motyvuotų, geriau pasirengusių studentų, o ir po studijų jų įsidarbina daugiau nei ankstesniais metais.

Tokie ministerijos pareiškimai mokyklų neįtikina.

Panevėžio ir miesto, ir rajono švietimo įstaigos per metus tesulaukia vos kelių jaunų specialistų, netgi siūlydamos papildomas finansines skatinimo priemones.

Jau dabar akivaizdu, kad rudenį Aukštaitijos sostinėje net keturioms mokykloms žūtbūt reikės ir dabar taip trūkstamų matematikos mokytojų.

Ką tik studijas baigusių pedagogų Panevėžyje – vienetai, o jų amžiaus vidurkis – 55 metai. Miesto bendrojo lavinimo mokyklose dirba 833 mokytojai. Iš jų tik 61-o darbo stažas siekia iki ketverių metų, dar 30 pedagogų mokyklose dirba 4–9 metus, 709 mokytojai – 15 metų ir daugiau, o dar 91 – pensinio amžiaus.

Pasak Panevėžio švietimo skyriaus specialistės Aušros Gabrėnienės, kovo mėnesio duomenimis, ateinančiais mokslo metais mieste reikės 56 mokytojų.

Mokyklos laukia biologijos, geografijos, istorijos mokytojų. Keturioms mokykloms reikės matematikų, dviem – anglų kalbos mokytojų, net šešios pradinės mokyklos ieško, kas mokys pradinukus.

Dviem vaikų darželiams ir vienai gimnazijai reikės specialiųjų pedagogų, penkiems lopšeliams- darželiams logopedų, trylikai – ikimokyklinio ugdymo specialistų.

Panevėžio švietimo įstaigoms ypač trūksta psichologų.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 18 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų