Mokyklos galės rinktis, kokį testavimo būdą siūlyti

Mokyklos galės rinktis, kokį testavimo būdą siūlyti

Mokyklos ir savivaldybės galės pačios rinktis, kokį testavimo būdą taikyti ugdymo įstaigose, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Iš esmės tokia tvarka yra dabar derinama ir rengiama, kad bus lanksti tvarka, kad taip, testavimo reikės, bet mokyklos, savivaldybės galės apsitarusios savo bendruomenėse tuos metodus rinktis“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Testavimas bus nemokamas, jis nebus privalomas, tik rekomenduojamas.

„Mes tikrai siūlome didžiulį paketą testavimo, reiškia, kad pats testavimas netaptų kliūtimi sugrįžti, tai reiškia, ten, kur galės, kur yra susiorganizuota, bus galima naudoti kaupinių metodą, darželiuose – paviršių testavimo naują metodą, taip pat kviesime darytis savikontrolės mechanizmus, kur nereikia slaugytojų ir tai gali padaryti patys vaikai – visos galimybės, įskaitant aptartas planas, kaip tai turėtų būti valdomi srautai, mokinių skaičius turėtų būti valdomas, kitos higienos priemonės“, – kalbėjo ministras.

Mokslo metai tiek mokyklose, tiek ir aukštojo mokslo įstaigose nuo rugsėjo pirmosios prasidės kontaktiniu būdu, laikantis nustatytų reikalavimų.

Dalis švietimo bendruomenės turės būti pasiskiepijusi arba turėti imunitetą COVID-19. Numatyta, kad net ir prastėjant epidemiologinei situacijai, klasėse liktų pradinukai ir abiturientai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų