P. Židonio nuotr.

Mokyklos bijo autistiškų vaikų

Mokyklos bijo autistiškų vaikų

Šalies bendrojo lavinimo mokyklos jau nuo ateinančio rugsėjo privalės priimti visus vaikus, taip pat ir turinčiuosius negalią bei specialiųjų ugdymosi poreikių.

Tačiau autizmo spektro sutrikimą turinčio panevėžiečio Oresto mamai teko gerokai pavargti Aukštaitijos sostinėje ieškant sūnui mokyklos.

Kol politikai sprendžia, kam ir kokias išimtis taikyti, o mokyklos teisinasi, kodėl negali vykdyti įtraukiojo ugdymo, specialiųjų poreikių vaikų tėvai blaškosi ieškodami vietos, kartais netgi patirdami pedagogų pažeminimą.

Panevėžietė Rasa Butvilienė – dviejų vaikų mama, auginanti paauglę dukrą ir jaunylį Orestą. Berniuko raida klostėsi įprastai, kol vieną dieną įvyko tai, ko net baisiausiam košmare tėvai nesusapnuotų – vaikas staiga nustojo kalbėti, valgyti įvairų maistą – pradėjo valgyti tik mėsą. Žaislus rikiavo viena eile. Tai buvo pirmieji nerimą keliantys požymiai.

Rasa nedelsdama kreipėsi į specialistus, atliko visus įmanomus tyrimus. Tai buvo ilgi, kankinantys mėnesiai varstant gydytojų duris, besimeldžiant, kad tik berniukui viskas būtų gerai. Deja. Žinia parklupdanti – trejų metukų sulaukusiam Orestui nustatytas vaikystės autizmo spektro sutrikimas.

Pasak R. Butvilienės, ašaroms nebuvo laiko – reikėjo veikti.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 30 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

 

Komentarai

  • Vaikus su negalia,o ka turi daryt sveikas vaikas,salia to nelaimelio?matyt visus norima padaryt idijotais,o teveliai kurie patys protingi tikrai nekis savo nesveiko vaiko prie sveiku,kam gadint sveikiems gyvenima,o ir mokytojams to nereikia,yra spec mokyklos ten ir veskit

    • Atsakyti
  • Pasikviestų mokytojai autistiškus jau suaugusius vaikus pokalbiui apie tai kaip reikia su jais bendrauti – užduoti jiems klausimus ir fauti atsakymus, viskas būtų gerai ir baimė blogas patarėjas. Mamos su vaikais autistais – bėkit iš Lietuvos, čia kaip mama patariu, nes verksit ir kovosit ir nieko, pinigai nepadeda patikėkit man

  • Ne veltui bijo. Ne veltui. Ypatingiems vaikučiams ir pamokos turi vykti kitaip ir su mokytojais kitaip mokantiems ir apmokytiems. Toks gyvenimas ir nieko čia naujo neiįkukuosi

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų