G. Kartano nuotr.

Mokykloms – ledinis dušas

Mokykloms – ledinis dušas

Augantis atotrūkis tarp Panevėžio gimnazijų ugdymo rezultatų pasiekė tokį lygį, kai apie kai kurių jų uždarymą kaip išeitį jau pradeda šnekėti net pati bendruomenė.

Švietimo situaciją Lietuvoje stebinčio ir analizuojančio žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas pasakoja pats tapęs tokio pedagogus galinčio šokiruoti pokalbio liudininku.

Panevėžyje verslininkams ir švietimo darbuotojams surengtame seminare prie G. Sarafino priėję verslo atstovai pajuokavo, esą gal vertėtų uždaryti kelias miesto gimnazijas ir jas prijungti prie J. Balčikonio gimnazijos, turinčios labai aiškią viziją ir supratimą, kaip jos siekti.

Tokie pastebėjimai iš verslininkų lūpų – pasekmė, ką miestas jau seniai turėjo matyti: žirklės tarp gimnazijų dar labiau didėja.

Šalies švietimo įstaigų naujausiame, vakar paskelbtame reitinge Aukštaitijos sostinei gerą vardą išsaugojo tradiciškai stipriausių gimnazijų penketuke įsitvirtinusi J. Balčikonio gimnazija.

Tarp mokyklų, neturinčių teisės atsirinkti mokinių, ši Panevėžio mokykla užėmusi ketvirtą vietą Lietuvoje. Ji taip pat yra viena iš trijų šalies gimnazijų, išleidžiančių daugiausia šimtukininkų.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 12 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • tie reitingu zurnalo reitingai yra niekiniai, o verslininku siulymas prijungti prie balcikonio silpnas gimnazijas rodo visiska svietimo problemu nesupratima, paimkit balcikonio mokinius ir perkelkit i pvz minties gimnazija ir nustebsite, kiek 100tukininku isleis mintis o va jai minties gimnazijos kontingenta perkelsit i balcianke, tai simtuku nematysit ateinancius 100 metu

  • O kur J.Miltinio g. talentai?

  • Balčiankej mokiniai atrinkinejami iš visur. Iš kokybiškos grietinėlės sviestas visada geresnis. Šiaip mokykla be dvasios, be įdėjų, be užklasinės veiklos. Kiekvienai naujai laidai nuolat kartojama, kad tokių nevykėlių dar niekad nebuvo. Nekažką ta mokyklėlė. Tik pačių mokinių motyvacija laiko tokius ale reitingus.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų