„Ąžuolo“ progimnazijos kieme per šaltį surengtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas apstulbino tėvus ir privertė kreiptis į Švietimo ir jaunimo reikalų skyrių. „Sekundės“ nuotr.

Mokyklai – nemalonumai dėl renginio lauke

Mokyklai – nemalonumai dėl renginio lauke

 

Švietimo ir kitų įstaigų languose penktadienio rytą sužibo žvakių liepsnelės tragiškiems Sausio 13-osios įvykiams ir laisvės gynėjams prisiminti. Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai šią datą tradiciškai pamini susirinkdami į renginį lauke. Šįmet dėl atminimo akcijos mokyklos vadovams teko aiškintis savo valdžiai – miesto Švietimo ir jaunimo reikalų skyriui.

Į jį kreipėsi progimnazijos pradinuko mama, pasipiktinusi, kad spaudžiant speigui vaikai buvo priversti gana ilgai stovėti lauke. Jos teigimu, tokių kaip ji išsigandusių mamų – ne viena. Panevėžietė tvirtina neturinti nieko prieš patį šios datos paminėjimą, tačiau kone visą savaitę viešojoje erdvėje skambant perspėjimams apie žemą temperatūrą ir raginimams saugotis šalčio, ji tikėjosi, kad renginys vyks mokyklos salėje.

„Pasirodo – ne. Renginys vyko lauko amfiteatre nuo 8 valandos ir vaikai bene 40 minučių turėjo stovėti lauke. Pasižiūrėjau, kad netrukus po aštuonių jutiminė temperatūra buvo 19 laipsnių šalčio“, – pasibaisėjo mama.

Jos žiniomis, vyresnieji mokiniai dar nuskuosdavo į mokyklą trumpam sušilti, o mažieji kantriai stovėjo lauke. Panevėžietė ne juokais išsigando, kad toks išbandymas šalčiu gali ne vieną mažąjį paguldyti į patalą.

„Grįžę į klasę vaikai patys striukių nebesugebėjo atsisegti – tiek buvo sušalę. Turėjo mokytoja atsegti. Turime renovuotą mokyklą, ar negalėjo renginio perkelti į vidų? Suprantu, jei jis būtų trukęs dešimt minučių, bet ne visą pamoką“, – piktinosi mama.

Aiškinsis Savivaldybė

Panevėžietė sako nesanti iš tų, kurie lakstytų po institucijas su skundais. Bet šį kartą nesusilaikė.

„Gaila, kad mokyklos toks požiūris į vaikus“, – sako mama, apie renginį pranešusi Savivaldybės atstovams.

Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Dainius Šipelis patvirtino kalbėjęsis su mama ir tikino, kad situacija aiškinamasi.

„Vertinant pagal mamos informaciją, žinoma, nėra gerai esant tokiai temperatūrai tiek laiko pradinukus laikyti lauke“, – sako vedėjas.

Anot jo, bus aiškinamasi su mokyklos vadovu, pareikalauta, kad ateityje organizuodami renginius lauke atsižvelgtų į oro sąlygas.

Vaikų į renginį nevarė

„Ąžuolo“ progimnazijos direktorius Remigijus Glinskis neigia renginį ilgai trukus. Pasak direktoriaus, jis tęsėsi 22 minutes. Renginys prasidėjo 8 valandą, o vaikai į jį rinkosi ne visi iš karto. Pirmieji moksleiviai į lauką išėjo maždaug po penkių minučių, paskutinieji – po ketvirčio valandos. Direktorius svarsto, kad išėjusieji pirmieji lauke pastovėjo gal ir šiek tiek ilgiau nei kiti, tačiau tai nebuvo pradinukai. Minint Laisvės gynėjų dieną, mokyklos kieme užkurtas laužas, skaitytos eilės, paminėti žuvusieji. Kadangi mokykla bendradarbiauja su Karaliaus Mindaugo husarų batalionu, renginyje dalyvavo ir kariai. Pasak R. Glinskio, likus penkioms minutėms iki pusės devynių, didžioji dalis vaikų jau suėjo į vidų. Tiesa, dalis dar liko pasifotografuoti prie laužo ar pabendrauti su kariais, tačiau neilgam.

„Aš pats grįžau į mokyklą be dvidešimt devynios – budėjau prie laužo dėl saugumo ir tuo metu jau buvau likęs vienas“, – tvirtino direktorius.

Tą įrodyti jis teigia galintis ir vaizdo medžiaga, jei tik tėvai panorėtų.

Pasak R. Glinskio, toks renginys yra pačių mokytojų ir vyresniųjų klasių moksleivių idėja. Jis lauke organizuojamas jau aštuntą kartą ir per tą laiką yra buvę visokių orų.

„Sutinku, kad lauke nėra šilta, bet kad jau toks stingdantis šaltis būtų ar vėtra, ar pūga…“ – mamos reakcija nustebino direktorių.

Anot jo, daugeliui dabar ir dešimt laipsnių atrodo neįsivaizduojamas šaltis.

Visgi R. Glinskis sako gerbiantis tėvų nuomonę ir nebandantis jos paneigti. Jo teigimu, į renginį nė vienas vaikas nebuvo varomas. Jei kuris turėjo sveikatos problemų ar tėvai nenorėjo, kad vaikas dalyvautų renginyje, galėjo informuoti pedagogus.

„Kas nori rasti pretekstą, visada jį ras. Kas ieško priežasties, visada ją ras. Tie tėvai, kurie skundžiasi, tegul patys atsako į klausimą, kodėl vaikas, išėjęs iš mokyklos, puikiausiai dūksta po sniegą ir pusę valandos, ir valandą ir nesušąla“, – pareiškė R. Glinskis.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (13)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų