Už buvusios mokyklos, globos namų ir bendrabučio nuomą Savivaldybė tikisi gauti bent 1694 eurus per mėnesį P. Židonio nuotr.

Mokyklą siūlo nuomai

Mokyklą siūlo nuomai

Sukdama galvą, ką daryti su rinkoje nepopuliariais uždarytų mokyklų pastatais, Panevėžio rajono savivaldybė viliasi uždirbti iš jų nuomos.

Laukia naujakurių

Panevėžio rajono pakrašty esančiuose Linkaučiuose nelikus pagrindinės mokyklos ir rajono vaikų globos namų, Savivaldybė ieško norinčių išsinuomoti šį pastatų kompleksą.

Paskelbto konkurso sąlygose nurodoma, jog daugiau nei 1400 kv. m bendrabučio, beveik 250 kv. m valgyklos ir dviejų mokyklos pastatų, kurių bendras plotas beveik 2500 kv. m, pradinė nuomos kaina per mėnesį siekia 1694,29 euro. Visą šį pastatų kompleksą pradžioje tikimasi išnuomoti penkeriems metams.

„Tikimės, kad atsiras kažkas, kas racionaliai panaudos Savivaldybės turtą. Vieta, susisiekimas yra geri. Tai galėtų būti kažkokia įmonė su aiškia vizija, ką ten veiktų“, – sako Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė.

Jei nepavyktų rasti tinkamo nuomininko, pasak A. Čiegytės, gali būti svarstomi įvairūs variantai, gal netgi ir mažinamas nuomos mokestis.

Abejoja, ar parduotų

Už nuomoti siūlomo turto apžiūrą atsakingas Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys sako kol kas besidominčiųjų nesulaukęs.

„Manau, tikrai atsiras, kam tų pastatų reikės, – čia nebloga strateginė vieta tarp Panevėžio ir Kėdainių“, – viliasi seniūnas.

„Daug turime pastatų, o norinčiųjų juos įsigyti – ne ypač.“

A. Pocius

Rajono vicemero Antano Pociaus teigimu, uždarius kaime mokyklą ir globos namus, svarstyta pastatus parduoti. Visgi, pasak mero pavaduotojo, kadangi objektas nemažas, jo kaina gali būti didelė ir atbaidyti pirkėjus. Anot jo, investuotojai visada skundžiasi per didele pradine kaina ir neperka pastatų, o nuomojant iš pradžių nereikia labai didelių investicijų.

„Nuoma patrauklesnė nei viso tokio objekto pardavimas“, – tikisi A. Pocius.

Jo žiniomis, anksčiau šiais pastatais yra domėjęsi mažiausiai du asmenys.

„Ar jų domėjimasis pereis į rimtą paraišką, sunku pasakyti“, – sako vicemeras.

Jis svarsto, kad pastatų kompleksas būtų tinkamas vystyti įvairias veiklas. Tačiau jei nuomininkai sumanytų smarkiai perplanuoti pastatus, turėtų gauti šeimininkės – rajono Savivaldybės – leidimą.

Uždarytos Kurganavos mokyklos pastatui pasisekė – pusantrų metų nesėkmingai jį pardavinėjusi, Savivaldybė patalpas užleido netrukus atsidarysiančiam neįgaliųjų dienos centrui. P. Židonio nuotr.

Galvos skausmas

Panevėžio rajone – ne vienas tuščias buvusios mokyklos pastatas. Nuo rugsėjo vaikai nebesimoko Žibartonių pagrindinėje mokykloje. Tik viename jos korpuse tebevykdoma veikla – veikia dienos centras, ikimokyklinė grupė, biblioteka. Vicemero teigimu, galvojama, ką daryti su likusiomis tuščiomis patalpomis, nes jų išlaikymas brangus.

Tušti ir Berčiūnų mokyklos pastatai. Kol kas Savivaldybė jų nei parduoda, nei nuomoja, nes nebaigtas sklypo formavimas.

Taip pat jau keletą metų uždaryta Geležių pagrindinė mokykla. Pasak vicemero, čia taip pat formuojamas sklypas. Dėl buvusios Katinų mokyklos deramasi su Valstybės turto fondu dėl perėmimo. Tikimasi, kad jis perims ir buvusią Skaistgirių mokyklą.

„Daug turime pastatų, o norinčiųjų juos įsigyti – ne ypač“, – konstatuoja A. Pocius.

Mokinius pakeitė seneliai ir neįgalieji

Labiausiai pasisekė dviejų buvusių mokyklų pastatams. Maždaug trejetą metų Savivaldybės pardavinėtą Ėriškių mokyklą septynioliktame aukcione nupirkę už 65 081eurą investuotojai joje įkūrė privačius senelių namus.

O Kurganavos mokyklos pastatas bergždžiai pardavinėtas apie pusantrų metų. Už dviejų aukštų statinį su daugiau nei trijų hektarų sklypu vaizdingoje vietoje, tarp miško ir netoliese tekančios upės, pirmajame aukcione prašyta 41 tūkst. eurų, paskutiniame, vienuoliktame, kaina buvo nukritusi iki 33 tūkst. eurų. Tačiau ir tuomet niekam pušų apsupto pastato nereikėjo. Galiausiai rajono Savivaldybė nutraukė aukcionų maratoną ir pasiėmė šį pastatą savo funkcijoms vykdyti. Buvusioje mokykloje netrukus duris atvers jau baigtas įrengti neįgalių žmonių dienos centras, kurio steigėjai – Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ ir viešoji įstaiga „Vilties namai“. Iš naujojo dienos centro vadovo pareigų šią savaitę pasitraukęs Valdemaras Misevičius sako, kad buvusi mokykla suremontuota, viskas paruošta veiklai, gauta licencija ir jau laukiama pirmųjų klientų. Kad buvusioje mokykloje užuovėją rastų neįgalieji, reikėjo 137 tūkst. eurų investicijų. Šią savaitę statybininkams beliko užbaigti likusius teritorijos tvarkymo darbus.

Naująjį dienos centrą galės lankyti suaugusieji nuo 18 metų. Planuojama, kad jis galės priimti 10 klientų. Ateityje svarstoma teikti ir atokvėpio paslaugas.

Pasak V. Misevičiaus, šie planai palikti antrajam etapui. Kol kas antras mokyklos pastato aukštas neremontuotas – jau naujieji vadovai turės rasti finansavimą darbams ir vykdyti plėtrą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų