Mokykla, kurioje visus vaikus neišvengiamai lydi sėkmė

Mokykla, kurioje visus vaikus neišvengiamai lydi sėkmė

Nėra vaikų, kurie neturėtų kokių nors talentų, tik ne visiems suteikiame galimybę tuos gabumus ugdyti ir vėliau paversti asmeninės gerovės pagrindu. Lietuvoje pradėjusi veikti vaikų ir paauglių verslumo mokykla „MiniBoss“ išsiskiria unikalia programa, kuri, kaip rodo 16 metų praktika, vaikams pakloja tiesiausią kelią į sėkmę – 99 proc. šio mokyklų tinklo absolventų įvairiose šalyse gali didžiuotis puikia karjera.

Įprasta mokykla gyvenimui neparuošia

Apie mūsų švietimo sistemos trūkumus šnekama ir rašoma jau ne vieną dešimtmetį. Mokyklos „MiniBoss“ pristatyme kalbėjęs vienas jos mokytojų, patyręs rinkodaros dėstytojas Saulius Kromalcas sako, kad įprastos mokyklos suteikia daug žinių, bet neišmoko jų pritaikyti. „Ten nemokoma praktikos, neaiškinama, kam reikalinga teorija. Taip pat naudojami seni mokymo metodai, nagrinėjama praeitis, bet nekalbama apie ateitį, neugdomi asmeniniai gabumai, nevystomos asmenybės“, – švietimo sistemos trūkumus vardijo S.Kromalcas.

(M. Daraškevičius asmeninio archyvo nuotr.)

Daugelio psichologų nuomone, švietimo sistemos spragos ypač išryškėja mūsų dienomis, nes šiuolaikinis jaunimas apvertė garsiąją psichologo Abrahamo Maslow poreikių piramidę. Kaip žinome, klasikinėje poreikių hierarchijoje žmogaus poreikiai rikiuojasi tokia tvarka: fiziologija (kvėpavimas, maistas, vanduo), saugumo (pinigai, resursai, šeimos gerovė, sveikata, nuosavybės saugumas), meilės, socialinio ryšio (draugystė, šeima, seksualinis intymumas), savivertės (savivertės jausmas, pasitikėjimas savimi, pasiekimai, pagarba kitiems, pagarba iš kitų), savęs realizavimo (kūrybingumas, mėgstamas darbas). O dabar išsivysčiusių šalių jaunimas pradeda nuo savirealizacijos poreikio. „Atėjo karta jaunų žmonių, kurie įsitikinę, kad jei sekasi darbas, karjera, tada atsiranda ir savivertė, socialiniai ryšiai, saugumas, užtikrinamas fiziologinių poreikių patenkinimas. Tai apversta A.Maslow piramidė“, – kalbėjo S.Kromalcas.

Dėl to labai svarbu jauną žmogų nuo mažų dienų parengti sklandžiai savirealizacijai. Taip jis bus pasirengęs gyvenimo iššūkiams, anksti atras savo talentus ir žinos, kokį kelią rinktis, mokės realizuoti ir pateikti žinias, iš to uždirbti ir užtikrinti asmeninę gerovę. Tokiam ugdymui reikalingi lankstūs ir, svarbiausia, gebantys užmegzti ryšį su vaikais pedagogai. Jų kvalifikacija „MiniBoss“ mokyklose peržiūrima kiekvienais metais. Beje, kasmet iš naujo sertifikuojama ir pati mokykla.

Dirba patyrę ir pažangūs mokytojai

(MiniBoss archyvo nuotr.)

„Dirbame franšizės principu, tai reiškia, kad turime atitikti visus tinklo mokykloms keliamus reikalavimus“, – sakė „MiniBoss“ Lietuvoje įkūrėjas Mindaugas Daraškevičius. Pirmiausia pedagogai turės būti autoritetai auklėtiniams, nes tik taip įmanoma efektyviai perduoti žinias, patirtį.

„Pas mus ateis vadinamosios Z kartos vaikai, todėl juos mokys Y ir X kartos specialistai, kurie dar nėra labai nutolę amžiumi nuo šiuolaikinių vaikų. Jie pozityvūs, orientuoti į komandinį darbą, mėgsta savo veiklą, taiko naujus, o ne pasenusius mokymo metodus“, – pasakojo M.Daraškevičius.

„MiniBoss“ mokyklų pedagogai iš įvairių šalių periodiškai susitinka ir dalijasi patirtimi. Taip nuolat vyksta pažanga. „Šis mokyklų tinklas veikia jau 16 metų ir nuolat keičiasi, tobulėja, todėl rezultatai yra puikūs“, – tvirtino M.Daraškevičius.

Mokyklos idėja gimė pedagogės, ekonomikos dėstytojos iš Ukrainos Olgos Azarovos galvoje. Ji mokė ekonomikos, verslo pagrindų ir norėjo padaryti šią discipliną patrauklią jaunimui. Sutuoktinis patarė jai sukurti savą dėstymo sistemą. Pedagogė suprato, kad patraukliausia vaikams viską perteikti paprastai – žaidimo forma. Tada žinios mielai priimamos ir daug geriau įsisavinamos. Taip O.Azarova ėmė kurti savo dėstymo sistemą. Vėliau prie projekto prisijungė Europos investicijų fondas kartu su organizacija EABD („European Association Of Business Development“) ir paklojo pagrindus naujai mokyklai, o ši išaugo į didelį tinklą ir veikia keliolikoje šalių. Didžiojoje Britanijoje šios mokyklos abiturientai gauna papildomų balų stodami į daugiau kaip 50 proc. šalies universitetų ir koledžų.

Nuo šeimos verslo iki šalies valdymo

(MiniBoss archyvo nuotr.)

„MiniBoss“ mokyklą gali pradėti lankyti vaikai nuo šešerių iki keturiolikos metų amžiaus (vyresni jau nespėtų baigti visų kursų). Mokykloje iš viso yra aštuoni kursai, kuriems skiriama po vienerius mokslo metus. Visi vadovėliai, kitos mokymo priemonės privalo būti leidžiamos vietos kalba. Mat, nors mokymo metodika yra bendra visoms „MiniBoss“ mokykloms, būtina atsižvelgti į nacionalinius ypatumus, šalies kultūrinius ir istorinius aspektus.

„Šios mokyklos vaikai išmoksta raiškiai kalbėti, kurti pristatymus, aiškiai išdėstyti savo planus, idėjas“, – aiškino M.Daraškevičius.

Pirmųjų metų kursas vadinasi „Verslo ABC“. „Kai parodžiau vadovėlius keliems rinkodaros ir ekonomikos specialistams, šie ėmė prašyti leisti nusifotografuoti bent kelis puslapius, nes svarbiausių ir sudėtingų ekonomikos dėsnių informacija ten yra pateikta labai aiškiai, glaustai, suprantamai“, – kalbėjo M.Daraškevičius. Šiame kurse vaikai susipažįsta su ekonomikos ir verslo principais.

Antras kursas skirtas šeimos biudžeto ir smulkaus šeimos verslo kūrimo temoms. Kuriami smulkiojo verslo projektai, mokomasi sudaryti biudžetus, planuoti išlaidas, pajamas.

Tolesnis etapas – „Inovatoriaus“ kursas. Vaikai ir paaugliai generuoja idėjas, aptaria jas tarpusavyje. „MiniBoss“ mokykloje yra populiari Raudonosios ir Žydrosios jūrų metafora. Raudonoji jūra reiškia verslo aplinką, kurioje visi grumiasi aršioje konkurencinėje kovoje, mažina kainas ir galiausiai dauguma jų pražūva. Žydrojoje jūroje gyvena tie, kurie nuolat turi idėjų ir yra išskirtiniai, unikalūs. Tai klestinčio verslo erdvė. Būtent į tokią aplinką mažieji būsimi verslininkai ir mokomi orientuotis.

Rinkodaros lyderystės kursas išmoko pateikti savo idėjas, produktus, brangiai parduoti tai, kas sukuriama. „Šios mokyklos vaikai išmoksta raiškiai kalbėti, kurti pristatymus, aiškiai išdėstyti savo planus, idėjas“, – aiškino M.Daraškevičius.

Penktajame kurse vaikai susipažįsta su projektų valdymu, puikiai išmano, kaip planuoti, analizuoti, vertinti verslo rezultatus. Po šio kurso jie gauna sertifikatus. Jaunesnieji dar gali toliau tęsti tobulinimosi programą: jie sužino miesto, valstybės valdymo subtilybes, o paskutiniame kurse planuoja karjerą. „Baigę „MiniBoss“ mokyklą jaunuoliai labai aiškiai suvokia savo gyvenimo tikslus, jiems nekyla rūpesčių renkantis tolesnį kelią, – pasakojo M.Daraškevičius. – Nemažai šios mokyklos abiturientų kitose šalyse turi savo sėkmingus verslus. Jie jau dalijasi sėkmės receptais su dabartiniais „MiniBoss“ moksleiviais. Pavyzdžiui, Ukrainoje labai didelis procentas „MiniBoss“ abiturientų neišvyko iš savo šalies svetur, nors aukštuosius mokslus baigė užsienyje. Jie gyvena savo šalyje, o verslą plėtoja kitose šalyse.“

Mokykloje „MiniBoss“ apstu įvairios veiklos. Auklėtiniai ne tik klauso įdomių pamokų, bet ir gauna naudingų užduočių, išmoksta dirbti komandoje, gauti naudos bendradarbiaudami. Jie kuria projektus, planuoja biudžetus. Rezultatus pristato kiekvienais metais tarpmokykliniuose turnyruose, vėliau – šalies verslumo čempionatuose. Patys sėkmingiausi projektai ir jų kūrėjai vyksta į Pasaulio jaunimo verslumo čempionatus, kuriuos remia ir organizuoja Europos investicijų fondas su organizacija EABD. Vasaromis vaikai vyksta į turiningo laisvalaikio tarptautines temines stovyklas. Čia gali ne tik tobulinti savo talentus, bet ir bendrauti su kitų šalių bendraamžiais, kurių vertybės – tokios pačios kaip jų: tobulėti, gerinti pasaulį ir per savirealizaciją siekti aukštesnių tikslų.

Daugiau apie unikalią mokyklą galite sužinoti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „MiniBoss Kaunas Business School, Lithuania“ arba susisiekę su savaitgalio mokyklos „MiniBoss“ komanda el. paštu mindaugas@miniboss-school.com ir telefonu +370 687 34064.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų