Moksleiviams – daugiau galimybių gauti nemokamą maitinimą ir socialinę paramą

Moksleiviams – daugiau galimybių gauti nemokamą maitinimą ir socialinę paramą

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino naują socialinės paramos mokiniams teikimo Savivaldybės ir nevalstybinėse mokyklose tvarką.

„Į vieną dokumentą sudėtos trys iki šiol galiojusios tvarkos – kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams, paramos mokinio reikmenims ir nemokamo maitinimo. Taigi bus patogiau šiais dalykais besidomintiems tėveliams, globėjams, įstaigoms. Antra, atsiranda daugiau galimybių gauti paramą. Trečia, mokyklos galės skirti daugiau lėšų produktams, taigi turėtų gerėti patiekalų kokybė“, – sako Socialinių reikalų skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vedėja Zita Ragėnienė.

Iki šiol socialinė parama moksleiviams, mokinio reikmenims ir nemokamas maitinimas dažniausiai skirti, jei šeimos pajamos vienam žmogui būdavo 1,5 VRP (183 Eur), atskirais atvejais (ligos, netekus maitintojo, nelaimingo atsitikimo ir kt.) – 2 VRP (244 Eur).

Dabar atsiranda galimybė dažniau skirti paramą ir esant 244 Eur šeimos nariui. Naujovė – pagalba šeimai, gaunančiai 2,5 VRP (305 Eur) nariui. Abiem atvejais turės būti patikrintos buities ir gyvenimo sąlygos – surašomas aktas.

Jei iki 244 Eur šeimos nariui. Vaikui nemokami pietūs, maitinimas mokyklos vasaros stovykloje ir parama mokinio reikmenims skiriami, kai motina arba tėvas vienas augina vaiką (-us); bendrai gyvenantys žmonės augina 3 ir daugiau vaikų; bent vienas asmuo neįgalus ar serga sunkia liga; įvykęs nelaimingas atsitikimas (gaisras ir pan.); mokinys yra netekęs abiejų ar vieno iš tėvų.*

Jei iki 305 Eur šeimos nariui. Nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs), maitinimas mokyklos vasaros stovykloje ir parama mokinio reikmenims skiriami, kai motina arba tėvas vienas augina vaiką (-us); vienas bendrai gyvenančių žmonių yra neįgalus; kartu gyvenantieji augina 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų ir vyresnius, jeigu šie mokosi, iki 24 metų; vaikas netekęs abiejų ar vieno iš tėvų; vaikas patiria socialinę riziką ar jį augina socialinę riziką patiriantys asmenys; vienas iš tėvų serga sunkia liga; įvykęs nelaimingas atsitikimas (gaisras ir pan.).

2019 m. I ketvirtį paramą gavo 1441 moksleivis.

Savivaldybės biudžete paramai mokiniams numatyta 399,5 tūkst. Eur.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų