Paskelbus pajamų deklaravimo startą, pačią pirmą dieną Panevėžio apskrities valstybinę mokesčių inspekciją apgulė žmonės.

Mokesčių inspekcijoje – apgultis

Mokesčių inspekcijoje – apgultis

 

Pirmąją pajamų deklaravimo dieną Panevėžio apskrities valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) apgulė žmonės. Negana to, besidominčiųjų savo deklaracijomis atsirado tiek, kad strigo elektroninė sistema ir kurį laiką nebuvo įmanoma prisijungti prie jos per elektroninę bankininkystę – deklaruoti buvo galima tik pačioje VMI.

Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė sako, kad šiuo metu elektroninio deklaravimo sistemoje suformuota 1,9 mln. metinių pajamų deklaracijų, iš jų 1,4 mln. pajamų deklaracijų jau užpildytos – užtenka tik peržiūrėti ir pasirašyti.

Panevėžio apskrities gyventojams VMI parengė beveik 150 tūkst. preliminarių deklaracijų. Vien panevėžiečiams parengta 62 tūkst. preliminarių deklaracijų, Panevėžio rajono gyventojams – 25,4 tūkst.

„Noriu paprašyti visų mokėtojų, kad nepultų stačia galva deklaruoti šiandien, rytoj. Tą galima padaryti tolygiai, tik nereikia atidėti paskutinei dienai, deklaravimo pabaiga – gegužės 2-oji“, – teigė R. Žilinskienė.

Prievolė deklaruoti

VMI, įvertinusi dalies gyventojų poreikį kasmet deklaraciją pateikti atvykus į jos padalinius, laikysis taisyklės, jog deklaravimo laikotarpiu visuose VMI padaliniuose konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Pasak R. Žilinskienės, šiemet nei deklaracijų pateikimo tvarka, nei terminai nesikeičia. VMI atstovė priminė, kad prievolę deklaruoti turi gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Kita grupė asmenų – einantys tam tikras pareigas ir dėl to privalantys pateikti turto deklaracijas. Tai politikai, valstybės tarnautojai, savivaldybės ir valstybės įmonių vadovai, pavaduotojai, jų šeimų nariai ir kt. Deklaracijas pateikti turi ir asmenys, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo būsto kredito, gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar mokėjo už pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

R. Žilinskienės teigimu, šiuo metu Elektroninio deklaravimo sistemoje suformuota 1,9 mln. metinių pajamų deklaracijų, iš jų 1,4 mln. pajamų deklaracijų jau užpildytos – užtenka tik peržiūrėti ir pasirašyti.

Nuo kitų metų – tik elektroniniai

Nuo 2018-ųjų nėra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis, o tai reiškia, kad šiais metais tėvams papildomai skaičiuoti metinio PNPD už auginamus vaikus nereikės ir deklaruoti bus paprasčiau.

R. Žilinskienės teigimu, gyventojams iki liepos 1 dienos suteikiama unikali galimybė – pateikus ar patikslinus senas ankstesnių metų deklaracijas, už pradelstą mokėti laiką delspinigių mokėti nereikės.

„Tai yra pirmą ir vienintelį kartą suteikiama galimybė, kuria norint pasinaudoti, reikia pateikti arba patikslinti savo ankstesnes deklaracijas“, – primena R. Žilinskienė, pažymėdama, kad nuostata galioja tiems mokesčiams, kurie turėjo būti deklaruoti ir sumokėti ne vėliau kaip iki 2018 pabaigos.

Kita naujovė, kad nuo šių metų, be įprastų dviejų procentų pajamų mokesčio skyrimo paramos gavėjams ir vieno procento skyrimo politinėms partijoms, jau bus galima skirti papildomą 1 procentą ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams.

Planuojama, kad šie metai yra paskutiniai, kai skirti dalį GPM paramai galima pildant popierinius prašymus. Nuo ateinančių metų tokie prašymai bus priimami tik elektroniniu būdu. Pernai elektroniniu būdu prašymus pateikė 63 procentai gyventojų.

Faktai

Pernai 12,4 tūkst. Panevėžio miesto gyventojų deklaravo į biudžetą turintys sumokėti 3,1 mln. eurų pajamų mokesčio, o VMI 25 tūkst. panevėžiečių grąžino 3,6 mln. eurų permokų.

464 tūkst. eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 19,5 tūkst. Panevėžio miesto gyventojų.

Panevėžio rajono 4 800 gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 1,7 mln. eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 9,5 tūkst. gyventojų grąžino 1,4 mln. eurų permokų.

Praėjusiais metais 155 tūkst. eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 6,5 tūkst. Panevėžio rajono gyventojų.

Visoje apskrityje daugiau nei 28 tūkst. gyventojų deklaravo 7,8 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, o 58 tūkst. gyventojų VMI grąžino 8,1 mln. eurų pajamų mokesčio permokos.

Praėjusiais metais 966 tūkst. eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė daugiau nei 41 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų