Statybininkų gatvės kelių daugiabučių gyventojai daug metų nesukdami galvos automobilius statydavo greta namų esančioje erdvioje, asfaltuotoje aikštelėje. O vieną dieną rado tvorą, vaizdo kameras ir pranešimą apie nuomos mokestį. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Į mokamą aikštelę – be didelio ūpo

Į mokamą aikštelę – be didelio ūpo

Perkant automobilį ne mažiau nei jo kaina svarbu ir kur teks laikyti mašiną, jei gyveni daugiabutyje ir neturi garažo.

Maždaug 85,3 tūkst. gyventojų turinčiame Panevėžyje, „Regitros“ duomenimis, įregistruota apie 56 tūkst. transporto priemonių. Panevėžio statinių naudotojų sąraše dabar yra 758 daugiabučiai namai, dalis jų net neturi automobilių stovėjimo aikštelių.

Tokia situacija, regis, pati diktuoja sąlygas mokamų automobilių aikštelių verslui. Visgi kloti kelias dešimtis eurų už tai, kad grįžęs namo visada turėsi vietos automobiliui, kol kas nėra įprasta. Ypač jei mokesčio paprašoma už vietą, kur kelis dešimtmečius mašinos buvo rikiuojamos veltui.

Panevėžyje, Statybininkų gatvėje, 46, 48 ir dar bene penkių aplinkinių daugiabučių gyventojai daug metų nesukdami galvos automobilius statydavo greta namų esančioje erdvioje, asfaltuotoje aikštelėje. O vieną dieną rado tvorą, vaizdo kameras ir nuomos mokestį. Tada ir paaiškėjo, kad ši teritorija privati ir savininkas nenusiteikęs toliau užsiimti labdara.

Visą straipsnį skaitykite spalio 20 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • Panevėžyje tik naujagimiai be automobilio.
  Ekologiškas mentalitetas?

 • 30 eur uz parkavima tikrai daugoka, o jei dar du seimos automobiliai. Sakyciau 10 eur vienai masinai butu normali kaina.

  • Puikus verslo planas, Antanai! Nusipirk pushektari zedmes mieste ir nuomok automobiliu parkingui po 10 euru uz vieta. Kvepia milijonais!

  • Nu tai nestatykit ten mašinos, bet tada ir nedejuokit, kad nėra kur statyt. O į maxima nuėjęs irgi pardavėjai aiškinat, kad vynas per brangus?

   • Atsakyti
 • Tarybinis mentalitetas, viska gauti nemokamai. Nuosavu namu gyventojai patys ir kelius isirengineja, cia nesugeba keliu kvadratu maltu asfaltu uzsipilt. Savivaldybe duoda zemes nemokamai, netgi nieko nedarant, kad ir dedant trinkelem 30eur/kvm, kiek masinai reikia, 15kvm? bet ne, geriau dejuos, kaltins viska, nei investuos 500eur i savo gerove.

 • Kaip nervina visokie tokie dejuojantys, kad neturi kur masinos statyt. Neturi garažo, nenori mokėt už stovėjimo vietą – nepirk mašinos, važinėk dviračiu, mocu, autobusu. Net vilniečiai jau iš mašinų ant mocų persėda. Per mažai Lietuvoj automobiliai apmokestinti.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų