Modernūs autobusai be žmogiškumo nerieda

Modernūs autobusai be žmogiškumo nerieda

Kalbos apie viešojo transporto patrauklumą neįgaliesiems ir reali situacija kartais skiriasi kaip diena ir naktis.

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos vadovas Jonas Dumša prieš porą metų turėjo galimybę išbandyti Panevėžio autobusų parko įsigytus naujutėlaičius žemagrindžius autobusus, pritaikytus neįgaliesiems.

Tačiau kai prisireikė pačiam tokiu pasinaudoti, vairuotojas jam prieš nosį užtrenkė duris.

J. Dumša pasakoja dažniausiai keliaujantis savo automobiliu. Visgi praėjusią savaitę jį teko palikti autoservise.

Vežimėliu judantis Jonas namus pasiekti ryžosi autobusu. Dalyvaudamas Panevėžio autobusų parko prieš dvejus metus surengtame naujausių autobusų pristatyme buvo išbandęs jų privalumus.

Dvylika „BMC Procity CNG“ autobusų išskirtiniai tuo, kad yra pritaikyti įvairias negalias turintiems keleiviams. Tad Smėlynės gatvėje, „Varpo“ stotelėje, sulaukęs tokio autobuso, J. Dumša tikėjosi, kad juo kelionė bus sklandi, kaip tuomet, per naujųjų autobusų demonstravimą.

„Jau iš tolo matyti, kad autobusas veža „vežimininkus“, tačiau stabtelėjęs stotelėje, jis vėl pradėjo važiuoti toliau. Man pradėjus mojuoti, sustojo. Privažiavęs prie pirmų durų pasakiau, kad noriu įvažiuoti, tačiau vairuotojo veido išraiška nieko gero nereiškė mano atžvilgiu“, – prisimena J. Dumša.

Vairuotojas, anot neįgaliojo, išlipo iš autobuso, dar bandė pamaigyti kažkokį mygtuką, bet galiausiai liepė pačiam lipti į autobusą.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 26 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų