Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos

Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos

Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos per parą tyrimams dėl koronaviruso, ši naujovė įsigalios trečiadienį.

Tokį pakeitimą penktadienį savo sprendime numatė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vilniuje esančiuose mobiliuose punktuose bus galima paimti 450 ėminių laboratoriniams tyrimams, Kaune – 350, Klaipėdoje – 300, – Šiauliuose – 200, Marijampolėje – 150, Panevėžyje, Alytuje, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje – po 130.

Be kita ko, mobiliuose punktuose per parą bus galima paimti ne daugiau nei 40 ėminių iš žmonių, kuriems pasireiškė simptomai, taip pat iš tų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, bei iš tų, kuriems bus teikiamos planinės intervencinės sveikatos priežiūros paslaugos.

Po 20 ėminių tyrimams bus galima paimti iš gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų, po 10 – iš žmonių, grįžusių iš užsienio bei kitų.

Įgyvendinti pakeitimus numatyta šalies savivaldybių administracijoms, joms taip pat numatyta užtikrinti, kad registracija į tyrimus mobiliuose punktuose vyktu trumpuoju numeriu 1808.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Tai vidutiniškai 4x bus mažiau padaroma tyrimų, nei dabar. Va ir tapsime visi „sveiki“, o Aurelijus didvyriu 🙂

  • Maksimalus mobilaus punkto paimtų grupės ėminių kiekis per parą (proc. nuo visų mobilaus punkto paimtų ėminių per parą), o ne 40,20 ar 10 vnt.

  • Spartus viruso suvaldymas garantuotas…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų