Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Mitinge prie Seimo – prieš galimybių pasą ir privalomą testavimą savo lėšomis

Mitinge prie Seimo – prieš galimybių pasą ir privalomą testavimą savo lėšomis

Pirmadienį prie Seimo susirinko keliolika piketuotojų, pasisakančių prieš privalomą darbuotojų testavimą dėl COVID-19 jų pačių lėšomis, galimybių pasą. Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas ir mitingo organizatorius Raimundas Grinevičius teigia, kad galimybių pasas yra pražūtingas, todėl tikisi, kad į iki gruodžio 22 d. vyksiantį mitingą prisijungs vis daugiau žmonių.

„Aš visą laiką sakydavau, kad tai ne pandemijos valdymas, ne žmonių gelbėjimas, bet politiniai reikalai, ir tuo labiau dabar paskutinėmis savaitėmis, kiek pastebime tiek Austriją, tiek Prancūziją, tas traktavimas, kad Lietuvoje grupelė kvailų žmonių nesupranta, bet, įvertinant situaciją Europos mastu, gal keliasdešimt milijonų žmonių nesupranta, tai taip negalima traktuoti“, – piktinosi R. Grinevičius.

Anot jo, pagrindinis mitingo tikslas – atšaukti galimybių pasą.

„Galimybių pasų tvarką mes ir buvome įvardiję prieš juos įvedant, kad tai yra nesąmoningas reikalas. Antras dalykas, dabartinėje Lietuvos politinėje situacijoje jis yra pražūtingas, nes, kaip atsimenate, po vasaros kažkiek valdžia buvo pradėjusi bendrauti, bet galiausiai viską galimybių pasai nubraukė“, – pridūrė mitingo organizatorius.

R. Grinevičius tikisi, kad į dvi savaites vyksiantį mitingą rinksis vis daugiau žmonių, pasipiktinusių pandemijos valdymu.

„Mūsų kolektyvo mintis, kad šiandien čia stovi dvi palapinės, o aš tikiuosi, kad per šitą laikotarpį Vilniaus savivaldybė gaus prašymų papildomam palapinių statymui. Trauktis jau žmonėms nėra kur (…), mes suderinome praktiškai iki Kalėdų, ir dabar tie, kurie nepatenkinti, prašau atvykite ir sprendžiame klausimą“, – kalbėjo mitingo organizatorius.

Viename protesto organizatorių iškeltų plakatų pavaizduoti Gabrielius Landsbergis, Aušrinė Armonaitė, Remigijus Šimašius, Arūnas Dulkys, Viktorija Čmilytė-Nielsen bei Ingrida Šimonytė su prierašu „Jie sutrypė Konstituciją“.

Mitingo rengėjai protestuotojams taip pat dalina kvietimus pasirašyti peticiją, kad būtų surengtas referendumas dėl referendumui organizuoti reikalingų parašų skaičiaus sumažinimo iki 100 tūkst. Šiuo metu referendumui surengti reikia bent 300 tūkst. rinkimo teisę turinčių piliečių parašų.

ELTA primena, kad nuo gruodžio 1 d. nepasiskiepiję darbuotojai už COVID-19 testus privalo mokėti patys arba tai gali sutikti daryti darbdaviai. Testai per mėnesį kainuos maždaug 60–90 eurų asmeniui.

Taip pat pasikeitė reikalavimai norintiems gauti galimybių pasą. Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik su galimybių pasu, nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas. GP bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Tai ne pirmasis Šeimų sąjūdžio mitingas – prieš tai masinis piketas įvyko rugsėjo 10 dieną, dalyviai pasisakė prieš galimybių pasą, privalomąją vakcinaciją bei reikalauta kai kurių ministrų atsistatydinimo. Pasibaigus mitingui Katedros aikštėje, protestuotojai Gedimino prospektu patraukė parlamento link, nors tokiai eisenai leidimas išduotas nebuvo. Vis dėlto, savivaldybei atsisakius išduoti leidimą protestams, teismas patenkino mitingų organizatorių skundą. Teismas konstatavo, kad teisė į susirinkimų laisvę yra fundamentali teisė demokratinėje visuomenėje, ji gali būti ribojama, tik kai siekiama užkirsti kelią viešosios tvarkos pažeidimams ar nusikaltimams arba apsaugoti žmonių sveikatą ar moralę, kitų asmenų teises ir laisves ir toks ribojimas yra būtinas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų