„Sekundės“ nuotr.

Miško gėrybes atėmė sausros ir kirminai

Miško gėrybes atėmė sausros ir kirminai

Po rekordiškai sausos ir kaitrios liepos galvas pradėjus kelti grybams, jų rinkėjai šokiruoti: seniai nebuvo taip, kad miško gėrybės masiškai kirmytų. Jau kelios dienos, kai net didžiosios grybų supirktuvės uždariusios duris.

Užkietėjęs grybautojas Aidas Mardosas atostogas kasmet planuoja rugpjūtį – jas derina prie prasidedančio grybavimo sezono. Vyras pasakoja tada uždirbantis gerokai daugiau nei medienos ruošimo įmonėje.

Pernai, kai grybų derlius mušė rekordus ir iš miško buvo vežamos pilnos automobilių bagažinės, per dieną Aidas uždirbdavęs apie 50–60 eurų. Tačiau šiemet vargu ar piniginė taip papilnės: voveraičių beveik nėra, o baravykai labai kirmija.

Anykščių rajone šalia Šimonių girios įsikūrusios supirktuvės „Pjauk grybą“ savininkas Mindaugas Balčiūnas grybus superka kelerius metus. Anot jo, dar nė karto nebuvo taip, kad Aukštaitijoje esantys grybų ir uogų supirkimo centrai visai užvertų duris, palikdami be pajamų gyvenančiuosius iš miško gėrybių rinkimo. Uždarius didžiųjų supirkėjų padalinius, grybų rinkėjai plūstelėjo į mažesnes supirktuves.

„Pirmadienį daugeliui grybų supirktuvių sustabdžius veiklą, sulaukėme tiek skambučių, kad nespėjome kelti telefono ragelio. Mes bene vieninteliai, kurių kontaktus galima rasti internete. Kitas supirktuves galima aptikti tik šalia miškų pagal lenteles, todėl sulaukėme labai daug grybų“, – pasakojo M. Balčiūnas.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų