Miško bičiuliai paukščiams dovanoja namelius

Miško bičiuliai paukščiams dovanoja namelius

Su kiekviena pavasario diena į Lietuvą sugrįžta vis daugiau paukščių.

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai kasmet sukala apie 60 inkilų: dalį jų perduoda Panevėžio miškų urėdijai, o bent 20 namelių zylutėms iškelia miškuose. Iškelti jiems padeda miškininkai, nes inkilai zylėms turi būti 4–5 metrų aukštyje.

Kad zylutės ir jų mažyliai būtų saugūs savo nameliuose, kad į juos nesibrautų plėšikės kiaunės, kad inkilų nesugadintų didieji margieji geniai, jaunieji miškininkai pailgina landą – jos vietoje pritvirtina kaladėlę ir joje išgręžia tokio pat skersmens kaip ir landa skylę. Tada didieji margieji geniai neiškala didesnės skylės, ir zylutės peri saugiai. Tokie inkilai zylutėms yra jaukūs ir saugūs namai.

Kiekvienais metais jaunieji miškininkai ne tik kelia naujus inkilus, bet ir stengiasi išvalyt anksčiau iškeltuosius, nes juose prisiveisia įvairiausių parazitų, kurie žaloja paukščius ir jų jauniklius. Ilgiau kabojusius inkilus jaunieji miško bičiuliai nukabina ir sudegina.

Pavasaris ragina neatidėlioti nė vieno numatyto darbo, todėl „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai dirba pluša. Jie tikrai ne tuščiomis rankomis pasitinka į gimtąjį kraštą grįžtančius sparnuočius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų